E marte, 16.07.2024, 06:26 AM (GMT+1)

Kulturë

Gjon Keka: Gravurë, rikthimi i Kastriotit në Krujë

E premte, 18.12.2015, 08:50 PM


Gjon Keka: Gravure, rikthimi i Gjergj Kastriotit ne Kruje

Gravure e rralle e rikthimit te Gjergj Kastriotit ne Kruje ne vitin 1443 dhe clirimi i Arberise nga pushtuesi barbar osman. Kete gravure e kam gjete ne kronikat e vitit 1561.(Vota: 1)

Komentoni
Komenti:


Gallery

Pëllumb Gorica: Magjia e bukurive të nëntokës sulovare
Fotaq Andrea: Një vështrim, një lot, një trishtim – o Zot sa pikëllim!
Pëllumb Gorica: Grimca kënaqësie në Liqenin e Komanit
Shkolla Shqipe “Alba Life” festoi 7 Marsin në Bronx
Kozeta Zylo: Manhattani ndizet flakë për Çamërinë Martire nga Rrënjët Shqiptare dhe Diaspora