E merkure, 04.10.2023, 08:53 AM (GMT+1)

Kulturë

Gjon Keka: Gravure, vdekja e Gjon Kastriotit

E merkure, 16.12.2015, 08:55 PM


Gjon KEKA: Gravure e pabotuar me pare e vdekjes se atit te Gjergj Kastriotit

Ne kete gravure shkruan se si Gjon Kastrioti i ati i Skenderbeut i rrethuar nga miqte e tij lene testamentin e fundit te tij ne shtratin e vdekjes.Kjo gravure eshte gjetur ne kronikat historike te vitit 1533 ,gjate hulumtimeve qe po beje ne arkivat dhe bibliotekat nacionale austriake rreth figures se heroit te kombit arbnor europian Gjergj Kastrioti Skenderbeu.(Vota: 1)

Komentoni
Komenti:


Gallery

Pëllumb Gorica: Magjia e bukurive të nëntokës sulovare
Fotaq Andrea: Një vështrim, një lot, një trishtim – o Zot sa pikëllim!
Pëllumb Gorica: Grimca kënaqësie në Liqenin e Komanit
Shkolla Shqipe “Alba Life” festoi 7 Marsin në Bronx
Kozeta Zylo: Manhattani ndizet flakë për Çamërinë Martire nga Rrënjët Shqiptare dhe Diaspora