E shtune, 02.03.2024, 04:35 AM (GMT)

Kulturë

Gjon Keka: Imazh i rralle i martesave arbnore

E enjte, 10.12.2015, 06:42 PM


Gjon Keka: Imazh i rralle i martesave arbnore(shqiptare)

Ketu ne kete imazh shihet se si beheshin martesat arbnore sipas traditave te kohes.

Kete Imazh e kam gjete ne kronikat e vitit 1871.(Vota: 2 . Mesatare: 3.5/5)

Komentoni
Komenti:


Gallery

Pëllumb Gorica: Magjia e bukurive të nëntokës sulovare
Fotaq Andrea: Një vështrim, një lot, një trishtim – o Zot sa pikëllim!
Pëllumb Gorica: Grimca kënaqësie në Liqenin e Komanit
Shkolla Shqipe “Alba Life” festoi 7 Marsin në Bronx
Kozeta Zylo: Manhattani ndizet flakë për Çamërinë Martire nga Rrënjët Shqiptare dhe Diaspora