E shtune, 23.09.2023, 02:50 PM (GMT+1)

Kulturë

Gjon Keka: Tendencat e erreta te partise se Feridit

E merkure, 09.12.2015, 07:59 PM


Gjon Keka: Reagim ne lidhje me tendencat e erreta te partise se feridit me rastin e zbukurimit per festata.

Paramendoni kush ka met me dhane keshilla,mbetjet osmane ,per keta erresira eshte me rendesi ,keta nuk kane nevoj per drite,

Kosova apo Dardania europiane gjithnje kane qene me drita me kulture e qyteterim, prandaj edhe sot askush nuk guxon t'i ndal dritet e festes se KRISHTLINDJES dhe VITIT TE RI ,sepse kudo ne vendet e civilizuara dritat tanim jane ndezur dhe zbukuruar.

Ata qe nuk dojn drita dhe zbukurime ne Kosove le te ikin atje ku mbreteron erresira dhe injoranca.

Kosova eshte europiane dhe e tille do te jete gjithmone ,te kote e kane feridat e te tjeret.(Vota: 2 . Mesatare: 4.5/5)

Komentoni
Komenti:


Gallery

Pëllumb Gorica: Magjia e bukurive të nëntokës sulovare
Fotaq Andrea: Një vështrim, një lot, një trishtim – o Zot sa pikëllim!
Pëllumb Gorica: Grimca kënaqësie në Liqenin e Komanit
Shkolla Shqipe “Alba Life” festoi 7 Marsin në Bronx
Kozeta Zylo: Manhattani ndizet flakë për Çamërinë Martire nga Rrënjët Shqiptare dhe Diaspora