E diele, 23.06.2024, 05:51 AM (GMT+1)

Shtesë » Lajme

U botua numri i ri i revistës Doruntina

E marte, 22.10.2013, 07:40 PM


Botime

U botua numri i ri i revistës së pavarur për letërsi, shkencë dhe kulturë DORUNTINA 48 - 2013, organ i klubit të shkrimtarëve “Jehona e Karadakut” Kumanovë

Përmbajtja

-Poezi të zgjedhura: FATMIR TERZIU “Borxh ajrit

-Tregim: BUJAR BALLIU “Ngecur në moshën e fëmijërisë

-Poezi nga letërsia botërore: SHARL BODLER “Errësira

-Tregim nga letërsia botërore: HORHE LUIS BORHES “Shtëpia e Asterionit

-Poezi: AGIM DESKU, MYRVETE OSMANI, BILALL MALIQI, SEVDAIL DEMIRI

-Studim: FATMIR SULEJMANI “RECEPTIMI I SAG?S BALLKANIKE T? LUAN STAROV?S

-Recension: BURHANEDIN XHEMAILI “Ndërmjet rreshtave”- publicistikë të Blerim Hysenit

-Informatë: Tribunë shkencore në Kumanovë “Klubi Shqiptar i Kumanovës (1909) dhe Jashar Erebara

Manifestimi letrar “Takimet e Dom Mikelit” 2013

Kryeredaktor: Burhanedin Xhemaili(Vota: 5 . Mesatare: 4/5)

Komentoni
Komenti:


Gallery

Pëllumb Gorica: Magjia e bukurive të nëntokës sulovare
Fotaq Andrea: Një vështrim, një lot, një trishtim – o Zot sa pikëllim!
Pëllumb Gorica: Grimca kënaqësie në Liqenin e Komanit
Shkolla Shqipe “Alba Life” festoi 7 Marsin në Bronx
Kozeta Zylo: Manhattani ndizet flakë për Çamërinë Martire nga Rrënjët Shqiptare dhe Diaspora