E hene, 20.05.2024, 11:23 PM (GMT+1)

Shtesë » Lajme

Shoqata ''Papa Klementi XI Albani'' falenderon ...

E hene, 21.10.2013, 11:21 AM


Båstad/Suedi,                                    Datë: 16-10-2013

Shoqata e Shkrimtarëve, Artistëve dhe Krijuesve Shqiptarë në Suedi „Papa Klementi XI Albani“

Albanska Författare, Artister och Skapare Föreningen i Sverige ”Påven Clemente XI Albani”

Për: Z. Shaban Murseli

FALËNDERIM

Shoqata e Shkrimtarëve Artistëve dhe Krijuesve Shqiptarë në Suedi „Papa Klementi XI Albani“, kohëve të fundit është rritur me shumë anëtarë të rinj të cilët, duke pranuar Statutin e ShShAKShS-së, janë anëtarësuar në Shoqatë dhe kanë shprehur gatshmërinë që ta japin kontributin e tyre në veprimtarinë e ShShAKShS-së, duke sponsoruar me mjetet e tyre financiare. Kështu edhe anëtari i Kryesisë së Shoqatës së Shkrimtarëve, Artistëve dhe Krijuesve Shqiptarë në Suedi ”Papa Klementi XI Albani” z. Shaban Murseli, me vullnetin e tij, ka nënshkruar kontratën me ShShAKShS-së, më datë 09-10-2013, ku sipas saj deklaron se do ndihmoj ShShAKShS-në në shumë prej 18.000 korona suedeze, për të paguar qiranë e zyrës së ShShAKShS-së.

Ky gjest i z. Shaban Murselit, nënkupton se është përcaktuar që të veprojë në kuadër të  Shoqatës në shërbim të kombit dhe atdheut këtu në Suedi, ku shqiptarët e ndiejnë veten të barabartë me të gjitha komunitetet dhe ku na mundësohet veprimtaria letrare, artistike dhe publicistike.

Shoqata e Shkrimtarëve Artistëve dhe Krijuesve Shqiptarë në Suedi „Papa Klementi XI Albani“ në këtë rast

 

FALËNDERON

z. Shaban Murselin, për sponsorimin e tij, për qiranë e gjashtë muajve të Zyrës (gjashtë muajt e pjesës së dytë të qirasë për një vit) të Shoqatës së Shkrimtarëve, Artistëve dhe Krijuesve Shqiptarë në Suedi ”Papa Klementi XI Albani”. Për këtë kontribut të çmuar Shaban Murselit do t`i ndahet Mirënjohje me shkrim gjatë mbajtjes së Sesionit të tretë shkencor, i cili do mbahet në Uddevalla të Suedisë, më 31 maj 2014.

 

Për Kryesinë e ShShAKShS-së,

Kryetari,

Hysen Ibrahimi

______________________________________________

Shoqata e Shkrimtarëve,        Nr. Organizativ :       E-Mail:                        Adresa:                   Kontonumri:

Artistëve  dhe Krijuesve           802463-7921          hysenib@yahoo.com             c/o Hysen Ibrahimi               161-3587

Shqiptarë në Suedi,                  +46 (o) 431-450817                hysenibrahimi@hotmail.se     Långagärdsvägen 29                 SWEDBANK

“Papa Klementi XI Albani”     +46 (0) 7 37663756                koli284@hotmail.com            269 73 Förslöv-Suedi               +46(0)739961480(Vota: 5 . Mesatare: 5/5)

Komentoni
Komenti:


Gallery

Pëllumb Gorica: Magjia e bukurive të nëntokës sulovare
Fotaq Andrea: Një vështrim, një lot, një trishtim – o Zot sa pikëllim!
Pëllumb Gorica: Grimca kënaqësie në Liqenin e Komanit
Shkolla Shqipe “Alba Life” festoi 7 Marsin në Bronx
Kozeta Zylo: Manhattani ndizet flakë për Çamërinë Martire nga Rrënjët Shqiptare dhe Diaspora