E premte, 12.07.2024, 09:50 PM (GMT+1)

Shtesë » Lajme

Selim Muça: Më pëlqen Irani sepse zbatohet Sharia

E merkure, 02.10.2013, 03:43 PM


Selim Muça: Më pëlqen më shumë Irani se është i vetmi vend ku zbatohet zyrtarisht Sharia

Kreu i Komunitetit Mysliman, Selim Muça, ka një preferencë të veçantë për Iranin, pasi aty zbatohet ligji mysliman i Sharias.

Kështu bën të ditur agjencia iraniane e lajmeve, ABNA.

Sipas saj, Selim Muça ka pasur një takim me atasheun kulturor të Iranit në Shqipëri.

“Muça tha se i respekton të gjithë përfaqësuesit e vendeve myslimane, por i pëlqen iranianët më shumë për shkak se Irani është i vetmi vend ku zbatohet zyrtarisht Sharia islamike,” shkruan agjencia.

Muça shkon edhe më tej kur deklaron se myslimanët në Shqipëri nuk e kanë besuar kurrë propagandën anti- iraniane, të përhapur nga media perëndimore.

Po ashtu Muça është shprehur kundër ideve të Takfirit, ku myslimanët sulmojnë njëri- tjetrin si jo- besimtarë.

Ai ka thënë se nga këto ide përfitojnë vetëm armiqtë.(Vota: 2 . Mesatare: 5/5)

Komentoni
Komenti:


Gallery

Pëllumb Gorica: Magjia e bukurive të nëntokës sulovare
Fotaq Andrea: Një vështrim, një lot, një trishtim – o Zot sa pikëllim!
Pëllumb Gorica: Grimca kënaqësie në Liqenin e Komanit
Shkolla Shqipe “Alba Life” festoi 7 Marsin në Bronx
Kozeta Zylo: Manhattani ndizet flakë për Çamërinë Martire nga Rrënjët Shqiptare dhe Diaspora