E diele, 23.06.2024, 05:33 AM (GMT+1)

Shtesë » Lajme

Pajtim Olluri, 22 vjeçari nga Kosova vritet në Siri

E enjte, 19.09.2013, 06:07 PM


Shqiptari i fundit që humbi jetën në luftimet në Siri është i riu kosovar nga Kroimiri i Lipjanit, 22 vjeçari Pajtim Olluri, transmeton Almakos.

Ende nuk janë bërë të ditura detajet se në cilin qytet dhe betejë është vrarë i riu Olluri.

Halit Maliqaj (31) nga Tirana, Ermal Xhelo nga Vlora, Nimetullah Imeri (38) dhe Sami Abdullahu nga Shkupi, Rasim Zeqiri nga Gostivari, Muaz Ahmeti (23) nga Presheva, Naman Damolli nga Kosova, janë disa nga emrat e shqiptarëve që deri më tani janë vrarë në luftimet kundër Bashar Al Assadit.
(Vota: 1)

Komentoni
Komenti:


Gallery

Pëllumb Gorica: Magjia e bukurive të nëntokës sulovare
Fotaq Andrea: Një vështrim, një lot, një trishtim – o Zot sa pikëllim!
Pëllumb Gorica: Grimca kënaqësie në Liqenin e Komanit
Shkolla Shqipe “Alba Life” festoi 7 Marsin në Bronx
Kozeta Zylo: Manhattani ndizet flakë për Çamërinë Martire nga Rrënjët Shqiptare dhe Diaspora