E enjte, 13.06.2024, 10:22 PM (GMT+1)

Shtesë » Lajme

Zyra Ipeshkvnore: Ftesë për media

E shtune, 14.09.2013, 03:26 PM


Pas kremtimeve jubilare të dhjetë vjetorit të Lumturimit të Nënë Terezë, 1700 vjetorit të Ediktit të Milanos dhe Vitit të Konstandinit, si dhe përurimit të Katedrales, Ipeshkvia e Kosovës bën bekimin e Kumunarës së parë të Katedrales Nënë Tereza. Me këtë rast, do të jetë bekimi i ashensorit, që çon deri në maja të Kumunarës dhe hapja zyrtare për gjithë qytetarët.

Me këtë rast, ftojmë gazetarët të jenë pjesëmarrës  në këtë ngjarje.

Bekimi bëhet të dielën, me datën 15 shtator 2013, në ora 12:00,  te Katedralja Nënë Tereza në Prishtinë.

Pas bekimit, ju ftojmë të gjithëve për një koktej rasti, si shenjë falënderimi dhe bashkëpunimi të sinqertë, në Rezidencën e Ipeshkvisë.

Zyra Ipeshkvnore(Vota: 1)

Komentoni
Komenti:


Gallery

Pëllumb Gorica: Magjia e bukurive të nëntokës sulovare
Fotaq Andrea: Një vështrim, një lot, një trishtim – o Zot sa pikëllim!
Pëllumb Gorica: Grimca kënaqësie në Liqenin e Komanit
Shkolla Shqipe “Alba Life” festoi 7 Marsin në Bronx
Kozeta Zylo: Manhattani ndizet flakë për Çamërinë Martire nga Rrënjët Shqiptare dhe Diaspora