E marte, 16.07.2024, 06:47 AM (GMT+1)

Shtesë » Lajme

Nëndega e LDK-së në Solothurn organizon një Tubim

E diele, 22.09.2013, 05:29 PM


Nëndega e LDK-së në Solothurn organizon një Tubim me intelektualët shqipëtar, anëtarë dhe simpatizant të LDK-së.

FTESË:

Ftohen intelektualët shqipëtar, anëtar dhe simpatizant të LDK-së  në Zvicër, se me datën 28.09.2013, duke filluar në ora 16.00 në Restaurant Pizzeria në ; Hauptstrasse 87,2554 Meinisberg/BE të marrin pjesë në Tubimin informativ nënë moton:

Fuqia vepruese e intelektualeve të mërgates, në kohezion të fuqizimit, dhe masovizimit të LDK-së, në prag të zgjedhjeve të 3.Nëntorit.2013.

Në kuadër të këtij organizimi do të bëhet edhe promovimi I librit të publicistit Xhevat Rexhaj; Epoka e shënuar apo Rugova, Flamuri LDK –ja.

Në këte Tubim janë të ftuar, Kryetari i LDK-së Akademik Isa Mustafa, Akademik Sabri Hamiti, Vjosa Osmani deputete e parlamentit te Kosoves si dhe Dr.Naser Rugova. Në Tubim janë të ftuar edhe të gjithë kryetarët e degëve te LDK-se në mërgatë. Ne mesin e të ftuarve janë edhe;  Dr.Llukman Halili , Hafiz Gagica, Donika Gervalla, si dhe bashkëshortja e Gani Azemit  nga Dega LDK-së në Beneluks .

Pjesmarrja e juaj është e një rëndesie te veqantë, andaj që më par u jemi mirënjohës.

Solothurn, 11.09.2013 Nëndega e LDK-se në Solothurn

Për Kryesinë e Nëndegës; Dr. Shaqir Shala, Ajet Avdyli e Fitim Maliq(Vota: 1)

Komentoni
Komenti:


Gallery

Pëllumb Gorica: Magjia e bukurive të nëntokës sulovare
Fotaq Andrea: Një vështrim, një lot, një trishtim – o Zot sa pikëllim!
Pëllumb Gorica: Grimca kënaqësie në Liqenin e Komanit
Shkolla Shqipe “Alba Life” festoi 7 Marsin në Bronx
Kozeta Zylo: Manhattani ndizet flakë për Çamërinë Martire nga Rrënjët Shqiptare dhe Diaspora