E premte, 12.07.2024, 09:28 PM (GMT+1)

Shtesë » Lajme

I moshuari shqiptar, thirrje për xhihad (Video)

E shtune, 19.10.2013, 04:16 PMPas mesazhit të “muxhahidit kosovar” nga Siria, për thirrje në “Xhihad”, është publikuar edhe një video tjetër e një plakut 70 vjeçar nga Shqipëria, i cili gjatë urimit të festës së Kurban Bajramit nga vija e frontit, bëri thirrje për ta ndihmuar popullin e Sirisë. “Jemi të varfër, por jemi më të fuqishëm me Zotin”, thotë ai gjatë videos.(Vota: 3 . Mesatare: 1/5)

Komentoni
Komenti:


Gallery

Pëllumb Gorica: Magjia e bukurive të nëntokës sulovare
Fotaq Andrea: Një vështrim, një lot, një trishtim – o Zot sa pikëllim!
Pëllumb Gorica: Grimca kënaqësie në Liqenin e Komanit
Shkolla Shqipe “Alba Life” festoi 7 Marsin në Bronx
Kozeta Zylo: Manhattani ndizet flakë për Çamërinë Martire nga Rrënjët Shqiptare dhe Diaspora