E hene, 15.04.2024, 05:20 PM (GMT+1)

Shtesë » Lajme

Veliu: Shtatorja nuk i përngjan Hasan Prishtinës

E diele, 21.10.2012, 11:35 AM


SHTATORJA E NGRITUR NË SHKUP NUK I PËRNGJAN HASAN PRISHTINËS

Nga Dr.sc.Ilmi Veliu

Busti i vendosur ne Shkup nuk eshte i Hasan Prishtinës, sepse aspak nuk i ngjan atij. Thuhet se kjo shtatore  ka qene bust që i është ngritur nje ushtari te pa njohur dhe ka qene i vendosur ne Burrel, dhe para do kohe  eshte hequr nga sheshi i Burrelit, sepse aty, ne vendin e tij  eshte vendosur bust i Ahmet Zogut, dhe bustin e ,,Ushtarit të panjohur,, e kane sjellur ne Shkup, per te cilin shitësit kanë marrë 70 mijë  euro nga nipi apo sternipi i Hasan Prishtinës. Kete zbulim e kane vërtetuar edhe shumë njerz te ditur, po  dhe ata qe kane lidhje me skulpturën dhe figurën e Hasan Prishtinës.(Vota: 1)

Komentoni
Komenti:


Gallery

Pëllumb Gorica: Magjia e bukurive të nëntokës sulovare
Fotaq Andrea: Një vështrim, një lot, një trishtim – o Zot sa pikëllim!
Pëllumb Gorica: Grimca kënaqësie në Liqenin e Komanit
Shkolla Shqipe “Alba Life” festoi 7 Marsin në Bronx
Kozeta Zylo: Manhattani ndizet flakë për Çamërinë Martire nga Rrënjët Shqiptare dhe Diaspora