E shtune, 25.05.2024, 09:27 PM (GMT+1)

Shtesë » Lajme

Zbulohet shtatorja e Bushit në Fushë-Krujë

E premte, 08.07.2011, 08:58 PM


4 vite pas vizitës historike në Shqipëri dhe takimit mbresëlënës në Fushë-Krujës, në qendër të këtij qyteti është zbuluar shtatorja e ish-presidentit amerikan, George W. Bush.

 

I pranishëm në këtë aktivitet ishte edhe kryeministri Berisha, i cili deklaroi se krutanët i dhanë presidentit Bush dhe Shteteve të Bashkuara të Amerikës, mesazhin më të fortë të pro-amerikanizmit të shqiptarëve.

 

“Pro-amerikanizmi i shqiptarëve është i tillë që ata duhet të jenë krenarë sot dhe për të gjithë brezat. Ai i ka rrënjët dhe themelet në rolin shpëtimtar të Shteteve të Bashkuara, në momentet më kërcënuese për lirinë e kombit. Ai i ka rrënjët edhe në përpjekjen e shqiptarëve për të ndërtuar lirinë e munguar”, tha ai, duke përfunduar me shprehjen e falënderimit dhe mirënjohjes ndaj popullit amerikan dhe drejtuesve të tij për mbështetjen ndaj popullit tonë. /abcnews/(Vota: 6 . Mesatare: 5/5)

Komentoni
Komenti:


Gallery

Pëllumb Gorica: Magjia e bukurive të nëntokës sulovare
Fotaq Andrea: Një vështrim, një lot, një trishtim – o Zot sa pikëllim!
Pëllumb Gorica: Grimca kënaqësie në Liqenin e Komanit
Shkolla Shqipe “Alba Life” festoi 7 Marsin në Bronx
Kozeta Zylo: Manhattani ndizet flakë për Çamërinë Martire nga Rrënjët Shqiptare dhe Diaspora