E shtune, 18.05.2024, 08:54 AM (GMT+1)

Shtesë » Lajme

Telegram urimi nga Bukureshti

E premte, 25.02.2011, 07:27 PM


UNIUNEA CULTURALA A ALBANEZILOR DIN ROMÂNIA

Bashkësia Kulturore e Shqiptarëve të Rumanisë

REDAC?IA REVISTEI ALBANEZUL –SHQIPTARI

Bd. 1 Mai 18, Bl. 17-S-14, Ap. 128, Bucure?ti, Of. 66

                Tel.: +40(0)729698600 - +40(0) 21.7455463

baki.ymeri@yahoo.com,doinagelcu@yahoo.com

 

I RESPEKTUAR ZOTI HASHIM THAÇI

 

Bashkësia Kulturore e Shqiptarëve të Rumanisë dhe Redaksia e Revistës Shqiptari

 

kanë nder të veçantë të përshëndesin zgjedhjen Tuaj në postin e lartë të Kryeministrit të Kosovës.

Edhe Juve Ju priftë e mbara, së bashku me presidentin dhe Qeverinë, dhe dhashtë Zoti që përmes mençurisë dhe energjisë Suaj e të njerëzve Tuaj, ta bëni Kosovën një nga vendet më të përparuara të Evropës, pikësëpari duke i dhënë prioritet zhvillimit ekonomik, standardit dhe mirëqenies së popullit!

Me respekt të përzemërt,

Dr. Xhelku Maksuti, president nderi i BKSHR, dhe Baki Ymeri, kryeredaktor i revistave Shqiptari dhe Kosova.

Bukuresht, 25 shkurt 2011(Vota: 13 . Mesatare: 3.5/5)

Komentoni
Komenti:


Gallery

Pëllumb Gorica: Magjia e bukurive të nëntokës sulovare
Fotaq Andrea: Një vështrim, një lot, një trishtim – o Zot sa pikëllim!
Pëllumb Gorica: Grimca kënaqësie në Liqenin e Komanit
Shkolla Shqipe “Alba Life” festoi 7 Marsin në Bronx
Kozeta Zylo: Manhattani ndizet flakë për Çamërinë Martire nga Rrënjët Shqiptare dhe Diaspora