E marte, 25.06.2024, 07:28 PM (GMT+1)

Shtesë » Lajme

Agim Vatovci: Reagim lidhur me sulmin vandal ndaj Rektorit të Universitetit të Prishtines Prof. Dr. Mujë Rugova

E marte, 15.02.2011, 08:57 PM


Shoqata e Personave me Aftësi të kufizuara të Kosovës

 

Reagim lidhur me sulmin vandal ndaj Rektorit të Universitetit të Prishtines Prof. Dr. Mujë Rugova

 

Shoqata e Personave me Hendikep dhe Aftësi të kufizuara të Kosovës denon aktin vandal dhe shumë të ultë nga pjestaret e Lëvizjes Vetëvendosje ku në shenimin e 41 vjetorit të formimit të Univerzitetit të Prishtinës pa kurfar turpi dhe qëllim keqë e shpirt ligë hudhën shishe me ngjyrë të Kuqe në drejtim të Rektorit të Univerzitetit të Prishtines Prof.Dr.Muj Rugova.

Vall a po na përseritet Sindromi i Partis Socijaliste të frustuar nga qarqet Greko-Ruse edhe në Kosovë,kush po i paguan këta njerz ,kur dihet se Prof.Dr.Mujë Rugova na ka ndihmuar neve personave me aftësi të kufizuara të Kosoves me i regjistrue një numer të madh nga rradhet e antarve tonë.

 

Apelojm te Policia dhe Gjyqësia të ndermarrin masat e duhura me ligj.

R.e Kosovës ka dikun 18.760 persona me aftësi të kufizuara.

 

15.02.2011 Kryetari i Shoqates

Prishtinë Agim Vatovci

Rr”Ardian Krasniqi N:6/22

10000 Prishtinë - Kosovë(Vota: 0)

Komentoni
Komenti:


Gallery

Pëllumb Gorica: Magjia e bukurive të nëntokës sulovare
Fotaq Andrea: Një vështrim, një lot, një trishtim – o Zot sa pikëllim!
Pëllumb Gorica: Grimca kënaqësie në Liqenin e Komanit
Shkolla Shqipe “Alba Life” festoi 7 Marsin në Bronx
Kozeta Zylo: Manhattani ndizet flakë për Çamërinë Martire nga Rrënjët Shqiptare dhe Diaspora