E enjte, 25.07.2024, 10:06 AM (GMT+1)

Shtesë » Lajme

Bangladesh, rrihet me kamzhik deri në vdekje

E enjte, 03.02.2011, 07:46 PM


Katër persona janë arrestuar në Bangladesh për përfshirje në vrasjen e një vajze 14-vjeçare.

Hena Begum është goditur 80 herë me kamzhik në Shariatpur sepse akuzohej se kishte lidhje me një burrë të martuar.

 

Policia theksoi se dënimi i është dhënë në bazë të ligjit islamik.

 

Më parë, vajza ishte rrahur edhe nga familja e burrit të martuar.

 (Vota: 0)

Komentoni
Komenti:


Gallery

Pëllumb Gorica: Magjia e bukurive të nëntokës sulovare
Fotaq Andrea: Një vështrim, një lot, një trishtim – o Zot sa pikëllim!
Pëllumb Gorica: Grimca kënaqësie në Liqenin e Komanit
Shkolla Shqipe “Alba Life” festoi 7 Marsin në Bronx
Kozeta Zylo: Manhattani ndizet flakë për Çamërinë Martire nga Rrënjët Shqiptare dhe Diaspora