E shtune, 25.05.2024, 08:33 PM (GMT+1)

Përjetësi » Mani

Kadri Mani: Padi në gjykatat kombëtare-ndërkombëtare

E diele, 13.12.2009, 08:01 PM


Von:    Zeqir Duraku (irerku@hotmail.com)
Gesendet:    Freitag, 11. Dezember 2009 02:00:25

                   SH?RB?TORJA E SHP?RK?NDYER
 
 
           Prej N?N?S  dhe BABAIT  -sh q i p t  a r ?
           dhe,  n?  TOK?N  SHQIPTARE  u   linde;
 
           por,   fare  pa shikuar  rreth  V E T ? S   sate
           -he  torollake-ksenomane  e  psikopate
            p?lqeve  t?  b?h?she  p?r  BOT?N  sh?rb?tore!?!
 
 
           Dhe,  p?r  bot?n,  t?r?  jet?n  t?nde  u mundove!?!
           p?r  hir  t'bot?s -edhe vend dhe popull  T ? N D
           i  braktise  dhe  i  injorove!?!...
 
 
           Po,  -k?nd  n?  BOT?  s'e  sh?rbeve  TI
           dhe    s'e  m?shirove
           p?rve?  shqiptar?ve  q?  kurr? p?r  ta s'u  m?rakose;
 
           nd?rsa,  prej m?  t? vegj?lve
           e   deri  t?  m?  t?  m?dhenjt?
           shqiptar?t   sot  -ou,  sa   m j e r i m   dhe   k o b
           -po  t?  quajn?  N ? N ?; po t'thurin  k ? n g ?
            e  po  t'b?jn?  K U L T !?!
 
            ...ve?se, t? p?shtjella   po  m?   ?ohen   M U A
           p?r  k?t?  shkak;   ndaj,
 
           -me   K R U P ?  po e  p?rfundoj -k?tu, k?t? K?NG?!!!
 
 
                                                                      20.10.1990
 
 
 
 
 
                        MBROJT?SI I T? S? V?RTET?S !
 
 
             . . . Ia  kan? dh?n? ?mimin  "N O B E L" p?r paqe
             "Motr?s s? MADHE"  apo, "N?N?S  S?  SHQIPTAR?VE"
 
             Vet?m  dhe vet?m,  sepse "Motr?s s?  M A DH E"
             apo,  "N?N?S  S?  SHQIPTAREVE"
             -kurr?  nuk ia  ka NDI  p?r  shqiptar?t  -asfare!?!
 
             "Motr?n  e  Madhe"  apo,  "N?n?n e shqiptar?ve"
             e  kan?  shp?rblyer  me  ?mimin  "N  B  E  L"
             -ta   merr    mendja;
             sepse, "Motra  e  Madhe" apo, "N?NA E SHQIPTAR?VE"
             T?r?  jet?n e vet   -me  P I E T E T
             Iu  sh?rbeu  ZOTAVE,  VENDEVE dhe POPUJVE t? huaj
 
             ve?,  -aspak  vendit  dhe popullit t? vet!?!
 
 
            Fakti p?rfundimisht BIND?S, -se, "Motr?s s? Madhe"
            apo,  "N?n?s   s?   shqiptar?ve"
            nuk  ia  ka  NDI p?r shqiptar?t aspak  dhe  ASKURR?
            ?sht?  e  V E R V ? R T E T A  e  padiskutueshme
 
            se, AJO -nuk denjoi, -madje, as edhe t?  VARROSEJ
            -as n? Shqip?ri,  as n? Maqedoni dhe, as n? Kosov?!?!
 
 
            Prandaj, "Motr?n e  Madhe" apo, "N?n?n  Shqiptare"
 
            "N      O     B      E      L      I       S      T       E"
 
            e  mb?shtesin  dhe  e   vler?sojn? . . .   -ve?an?risht
            -ata   sh q i p f o l ? s,  t?  cil?t
             ose,  jan?  t? mang?t  e  t?  mjer?  -nga  K O K A
 
            apo, jan? sh?rb?tor? t?  DJAJVE -m?  antishqiptar?
            -q?   ka   B O T A !?!
                                     
                                                                  21.09.2002
======================================

Gjykatave kombëtare-ndërkombëtare

Ka një kohë të gjatë që ky llapaqen, Zeqir Duraku (irerku@hotmail.com) me kompani po denigrojnë figurat tona madhore: Dr. Ibrahim Rugovën, Nënën Terezë, Skënderbeun...
Këta llapaqena, fëtyrqena, allçakë, rezilë, katilë, xhahilë, kanë paturpësinë që të më bezdisin me paçavurat e tyre të pista nga mutcihanet e nënurave nga vie duhmë muteshurrë, ngase atje i kanë vendbanimet.
Citohet që Bill Clinton të ketë shkuar në Kalkutë e t’ia ketë puth papuçet Nënës Tereze, duke i thënë: Nëna Tereze, ta çova në vend amanetin që ma pate lënë: Ma ke kujdes popullin tim të Kosovës.
Kadri Mani(Vota: 17 . Mesatare: 2/5)

Komentoni
Komenti:


Gallery

Pëllumb Gorica: Magjia e bukurive të nëntokës sulovare
Fotaq Andrea: Një vështrim, një lot, një trishtim – o Zot sa pikëllim!
Pëllumb Gorica: Grimca kënaqësie në Liqenin e Komanit
Shkolla Shqipe “Alba Life” festoi 7 Marsin në Bronx
Kozeta Zylo: Manhattani ndizet flakë për Çamërinë Martire nga Rrënjët Shqiptare dhe Diaspora