E shtune, 22.06.2024, 01:44 PM (GMT+1)

Përjetësi » Mani

Kadri Mani: Sot aktualisht po protestojnë 186 punëtorëtë sigurimit të Bankës së Re të Kosovës!!!

E merkure, 30.09.2009, 10:47 PM


Sot aktualisht po protestojnë 186 punëtorëtë sigurimit të Bankës së Re të Kosovës!!!

Me cilat instanca më të larta paskësh konaktuar “aktivisti” nga Zvicra, Bejtullah Tahiri!?!

/LDK-ja në rolin e qenit të keq, e solli ujkun në torishtë!/

Nga Kadri Mani

Sot është data 30.9.2009 kur në ekranin e RTK, të kësaj pjelle të ze zëtë Kushner Danit, siç po e qujnnte me të drejtë i ndjeri Jusuf Ferizi, ishte i ftuar Bejtullah Tahiri i vetëqajturi “aktivist” as pa e përkufizuar “veprimtarinë” e vet në ndonjë forum konkret!? I vetmi fakt që na tregoi ai vetë se qenka hipnotizuar në teknefesin Jakup Krasniiqin, për vilën e të cilit po flitet anakënd të qytetit dhe të Kosovës!?!

Ja ca opinione:

ALBFORUM

Ballkani, ky zjarr i fshehur » Xhavit Haliti, Jakup Krasniqi, Hashim THaqi... puthadorët e Nanos

Anonymous: Unë nuk jam nga Kosova por do të doja te thosha mendimin tim, këta emrat e mesipërm janë të gjithë me bindje marksiste-leniniste, a mos vallë doni edhe ju vllazën të përjetoni atë çka Shqipëria e përjetoi për 50-vjet? E mos të harroj vllaznit Hajredinaj që mbas luftës u morën me larje hesapesh me bandat rivale të Dukagjinit, këto figura neo-komuniste nuk i arrijnë as te gishti i kambës i Adem Jasharit, Betina, të kam motër, e din ti, por une jam për politikën e Ibrahim Rugoves dhe mendoj qe politika e matur e tij do ta çojë Kosovën drejt pavarsisë.

Xhavit Haliti, Jakup Krasniqi, Hashim Thaqi.. puthadorët e Nanos

Anonymous: Megjithëse në këtë temë përmenden "figura" politike të Kosovës, askush nuk po thotë një fjalë për ata. Mos kanë filluar të bëhen "figura" të degraduara të politikës Kosovare??

Xhavit Haliti, Jakup Krasniqi, Hashim THaqi... puthadorët e Nanos

OROSHI: Hashim Thaqi, bashkëpunetor i ngushte i Nanos, (ka paguar rreth 500.000 franga Zvicerjane për fushatën e Nanos në fillim të '91-92, nuk e di se nga doli "komandant", sepse gjithë kohën ka ndejt në Tiranë në kohën e luftës (duke rregulluar punët nga një ekstremist, tani është kthyer në një politikan i "moderuar" dhe ideator i një "marreveshje te tipit Oher" per pakicat ne Kosove???Pra nje kameleon politik ne dem te çështjes shqiptare. Besoj që tani pres reaksione të "ashpra"

Biseda në autobus:

-hajnat i shitën ndërmarrjet!

-po që besa i shitën!

-do ta shesin edhe Kosovën!?

-Kosovën nuk e shesin dot...

-si ore nuk e shesin!?

-do ta shitni, por nuk e blenë kurrkush...

-e pëserse nuk do ta blente?

-sepse kurrkush nuk është aq i marrë që të japë para për këtë popull budalla!!

 

Bejtullah Tahiri e Spikeri sikur dy hanerë (somnabulë) në jermi po llomotitni për disporën, as pa pasur lidhje me mëragtën as me kokat e veta!! Bajtullahi propozonte që Parlamenti i Kosovës të vendoste për Mërgatën!?- o kohëra, o vdekje, po ku jetojnë këta sinjerëz, në tokë a në hënë!?

Mërgata organizohet vetë në Bashkësi (Komunitet), dhe e dërgon deputetin e vet në parlamentet e vendeve evropiane, varëisht se në cilat shtete jetojnë e veprojnë. Ata psesona pastaj marrin pjesë në Parlamentin e Ksovës a të Shqipërisë si përfaqësues të zgjedhësve të vet.

Të propozosh të shformohen partitë pa osganizim tjetër paraprak, është çmenduri. Kjo edhe është praktikë e vendeve të ndryshme të botës, e që në emision nuk u përmenden fare si model!?!

Në Prishtnë, si edhe çdokund tjetër, mbretëron kaosi: u shitën ndërmarrjet dhe u plaçkitën paratë!?- ku janë pratë e tendereve!?

Punëtorët e ndërmarrjes ndërtimore “Ramiz Sadiku” janë flakur në rrugë!!

Sot aktualisht po protestojnë 186 punëtorëtë sigurimit të Bankës së Re të Kosovës, e cila qenka bashkuar me Kasabankën e Lubjanës NLB- Nova Lublansa Banka- Sllovenija, me në krye zotin Albert Lumezi, drejtor gjeneral, duke i flakur në rrugë 186 punëtirë!!!

Dhe për të mos u zgjatë me ju dallaverxhinjtë, shko ti Bejtullah Tahiri bashkë me spikerin tënd që të  ka ftuar, shko te paria jote në shkretirë, ku jua ka përcaktuar vendin artisti, juve që jeni pasuar pas lufte, e lëreni Kosovën e Shqipërinë se ka kush kujdeset për punën e popullit!!

30.9.2009


(Vota: 4 . Mesatare: 4/5)

Komentoni
Komenti:


Gallery

Pëllumb Gorica: Magjia e bukurive të nëntokës sulovare
Fotaq Andrea: Një vështrim, një lot, një trishtim – o Zot sa pikëllim!
Pëllumb Gorica: Grimca kënaqësie në Liqenin e Komanit
Shkolla Shqipe “Alba Life” festoi 7 Marsin në Bronx
Kozeta Zylo: Manhattani ndizet flakë për Çamërinë Martire nga Rrënjët Shqiptare dhe Diaspora