E diele, 21.07.2024, 05:46 AM (GMT+1)

Përjetësi » Mani

Kadri Mani & Abas Fejzullahi: Prit me muaj e prit me vjet, s`ke drejtësi n`Europë me gjetë

E enjte, 16.07.2009, 08:43 PM


Reagim

Prit me muaj e prit me vjet, s`ke drejtësi n`Europë me gjetë

Demokracia dhe drejtësia europiane, sipas përfaqësuesit të lartë të Bashkimit Evropian për Politikë të Jashtme dhe Siguri, Havier Solana dhe bashkëpunëtorëve të  tij

Nga Kadri Mani & Abas Fejzullahi

Schiling: BE po shpërblen gjenocidin e kryer nga serbët.

Veprimtaria politiko–strategjike e Solanës dhe bashkëpunëtorëve të tij në BE, në përkrahje të Serbisë, për gjenocidin e kryer në Bllakn, duke i ndëshkuar viktimat e shpërblyer fajtorin!?!

 Me rastin e vizitës së Solanës në Kosovë-Prishtinë, kthyer nga Beogradi, për t`i sjellë urdhërat e marra nga Serbia për udhëheqësinë politike të Kosovës…dhe zbatimin e tyre në dëm të Kosovës si deri më tani, plotësime standardesh…etj., udhëheqësit politikë dhe  gazetarët në Kosovë është dashur  t`i parashtrojnë  pyetjet në vijim për SOLANOVIQIN:

·        - Pas perfundimit te mandatait tuaj në BE, a do të kandidoni për kryetar të Serbisë në zgjedhjet  e ardhëshme serbe, sepse jeni më i merituari pas Sllobodanit?
 
·        - A do ta propozoni kriminelin Mladiq në ndonjë post me rëndësi në BE, për ta ndihmuar që BE, t'i  bashkangjitet Serbisë?
 
·        - A do ta propozoni Mladiqin, Tadiqin, Koshtunicen, Sheshelin dhe Serbinë, për çmimin NOBEL, për merita të veçanta (GJENOCID) në  shfarosjen e mija boshnjakëve, kroatëve,shqipëtarëve, e të tjerëve?
 
·        - A ishit në darkë me Mladiqin, Tadiqin… dhe çfarë kushtëzime dhe standarde planifikuat për t`i plotësuar Kosova si viktimë e gjenocidit Serb…apo jeni duke e përgatitur terrenin për ta dërguar në Tribunalin e Hagës?
 
      - BRAVO EUROPË, FASHIZMI PO LULZON…    
 - Ju Solanoviç dhe bashkëpuntorët tuaj, për punën e madhe që bëtë e po bëni në mbeshtetje të Serbisë, meritoni të gjitha çmimet në vijim:”Sllobodan”,”Stalin” dhe “ "Hitler".

At Gjergj Fishta me kohë dhe me vend e ka dhënë, e thënë dhe shkruar në mënyrë të mrekullueshme dhe meritore vlerësimin për politikën diskriminuese Europiane ndaj shqiptarëve, e cila politikë vazhdon sot e kësaj dite me në krye Përfaqësuesin e lartë të Bashkiit Evropian për Politikën e Jashtme dhe Siguri, Javjer Solanen – alias Solanoviçin:

“Ah, Evropë  he kurva  e  motit!
Qi i  re  mohit  punëve t`Zotit ,
Po  kjo  asht  shej i  qytetnis?
Qi me  da  tokët e  Shqypnisë,
Për me   knaq klysht  e  Rusisë ! “

Rrnoftë Eta!


(Vota: 3 . Mesatare: 5/5)

Komentoni
Komenti:


Gallery

Pëllumb Gorica: Magjia e bukurive të nëntokës sulovare
Fotaq Andrea: Një vështrim, një lot, një trishtim – o Zot sa pikëllim!
Pëllumb Gorica: Grimca kënaqësie në Liqenin e Komanit
Shkolla Shqipe “Alba Life” festoi 7 Marsin në Bronx
Kozeta Zylo: Manhattani ndizet flakë për Çamërinë Martire nga Rrënjët Shqiptare dhe Diaspora