E enjte, 23.09.2021, 08:53 AM (GMT+1)

Lajme

Alma Hashimit: Me ç'para hani dreka e darka?!

E merkure, 28.05.2014, 07:34 PM


Deputetja e LDK-së, Alma Lama i ka drejtuar disa pyetje retorike kryeministrit Thaçi.

Ajo ka dashur të thotë përmes këtyre pyetjeve, se kryeministri po ha dreka e darka.

"Si ka mundësi qe perdite te shtroje darka e dreka kryeministri? Me cilat para? Ku i ka marre? Nga tenderët, bizneset qe i zhvat partia e tij apo financuesit e dyshimte? Ky fenomeni i drekave dhe darkave qe me shume duket blerje vote me paratë e popullit, është një ironi i jashtëzakonshme për ata 400 mije te papune te cilët llogarisin se si do ta mbyllin ditën, ne ankthe për te nesërmen. ", ka shkruar Lama.

Ajo është shprehur në fund se Thaçit po i vjen fundi, pasi po punon për veten dhe për ata që mban pas vetes dhe jo për popullin.(Vota: 1)

Komentoni
Komenti:


Gallery

Pëllumb Gorica: Magjia e bukurive të nëntokës sulovare
Fotaq Andrea: Një vështrim, një lot, një trishtim – o Zot sa pikëllim!
Pëllumb Gorica: Grimca kënaqësie në Liqenin e Komanit
Shkolla Shqipe “Alba Life” festoi 7 Marsin në Bronx
Kozeta Zylo: Manhattani ndizet flakë për Çamërinë Martire nga Rrënjët Shqiptare dhe Diaspora