Zemra Shqiptare

  http://www.zemrashqiptare.net/


Alma Hashimit: Me ç'para hani dreka e darka?!

| E merkure, 28.05.2014, 07:34 PM |


Deputetja e LDK-së, Alma Lama i ka drejtuar disa pyetje retorike kryeministrit Thaçi.

Ajo ka dashur të thotë përmes këtyre pyetjeve, se kryeministri po ha dreka e darka.

"Si ka mundësi qe perdite te shtroje darka e dreka kryeministri? Me cilat para? Ku i ka marre? Nga tenderët, bizneset qe i zhvat partia e tij apo financuesit e dyshimte? Ky fenomeni i drekave dhe darkave qe me shume duket blerje vote me paratë e popullit, është një ironi i jashtëzakonshme për ata 400 mije te papune te cilët llogarisin se si do ta mbyllin ditën, ne ankthe për te nesërmen. ", ka shkruar Lama.

Ajo është shprehur në fund se Thaçit po i vjen fundi, pasi po punon për veten dhe për ata që mban pas vetes dhe jo për popullin.

ZERI.INFO