E diele, 16.05.2021, 08:21 PM (GMT+1)

Lajme

Ramush Haradinaj: Në emër të Zotit po fitojmë

E merkure, 28.05.2014, 06:59 PM


Ramush Haradinaj: Kosovë, në emër të Zotit po fitojmë

Lideri i AAK’së, Ramush Haradinaj, ka hapur fushatën elektorale në Pejë dhe ka thënë se përkulet para të gjithë atyre që kanë rënë për lirinë e Kosovës. Lideri i AAK’së, Ramush Haradinaj ka thënë se në emër të Zotit do të fitojë në zgjedhjet e 8 qershorit.

Ai ka thënë se ka përjetuar edhe tradhtinë por edhe fitore, derisa ka treguar se e ka gjetur edhe rrugën për të ardhur në krye të Qeverisë.

“E di rrugën deri në fitoren e Kosovës, ku me u zhvillu ky vend. Kam besim në këtë fitore”, ka thënë ai.

Ai ka thënë se Kosova është unike dhe se me qeverisjen e AAK’së asnjë regjion nuk do të diskriminohet.

“Qytetarë të Dukagjinit, Llapit, Drenicës, Nerodimës, Anamoravës, Kosova është një dhe e pandarë. Secili prej nesh duhet të ndihemi mirë. Detyrë e imja do të jetë që të ndihemi të barabartë në vendin tim”, ka thënë ai.

“Nën udhëheqjen time asnjë regjion nuk do të ndihet i lënë anash”, ka shtua ai.

Ai ka thënë se s’duhet të vazhdohet me fjalë të mëdha por duhet punë për të ndërtuar shtetin e qytetarëve.

“Jo fjalë të mëdha për të kaluarën apo për të ardhmen por punë që të zhvillohet jeta sot”, ka thënë ai.(Vota: 0)

Komentoni
Komenti:


Gallery

Pëllumb Gorica: Magjia e bukurive të nëntokës sulovare
Fotaq Andrea: Një vështrim, një lot, një trishtim – o Zot sa pikëllim!
Pëllumb Gorica: Grimca kënaqësie në Liqenin e Komanit
Shkolla Shqipe “Alba Life” festoi 7 Marsin në Bronx
Kozeta Zylo: Manhattani ndizet flakë për Çamërinë Martire nga Rrënjët Shqiptare dhe Diaspora