E hene, 21.10.2019, 11:27 AM (GMT+1)

Kulturë » Lushaj

Zeqir Lushaj: Lutje për shtet...

E premte, 27.09.2013, 07:55 PM


LUTJE PER SHTET…

-Qindra (edhe femij) shqiptarë të ngujuar nga gjakmarrja në shekullin e 21-të-

Nga Zeqir Lushaj

 

me thoni ju

më të mënçmit,

cilen të quajmë Diktaturë

 

qindra (edhe femij) të ngujuar sot

apo atë të djeshmen

edhe pse kokës i binim per mur

 

…!

e duam demokracinë

i gëzohemi kësaj dite

veçse BOLL aman

 

ju lutem shumë-boll

të mos abuzohet më

me terma politike

 

…!

gjithë bota

i lutet zotit

per jetë e shendet

 

shqiptarët e shkretë

me duart nga qielli

luten per SHTET

./.(Vota: 28 . Mesatare: 5/5)

Komentoni
Komenti:


Gallery

Kozeta Zylo: Manhattani ndizet flakë për Çamërinë Martire nga Rrënjët Shqiptare dhe Diaspora
PËLLUMB GORICA: MURET CIKLOPIKE QË SFIDOJNË SHEKUJT