E hene, 26.02.2024, 05:06 PM (GMT)

Mendime » Dardani

Ilir Dardani: Une jam krenar qe jam shqiptar

E diele, 14.06.2009, 11:29 AM


Une jam krenar qe jam shqiptar

Nga Ilir Dardani

Une jam krenar qe jam shqiptar sepse:
Qielli i Shqiperise u nxi. Murtaje islamike ra ne token e bekuar. Nenshtrimi u mireprit, gjaku lejoi ca pika te huaja, te zeza.
Une jam krenar qe jam shqiptar sepse:
Ndryshe nga te gjitha kombet e botes, ne moren fene e pushtuesit ne menyre masive. Masivisht moren edhe emrat. Te gjithe u dhj*** duke ngrene hallve e duke pire kafe.
Une jam krenar qe jam shqiptar sepse:
Fale pushtimit turko-islam femra eshte prone. Dashurite jane kurveri. Gjakun tend ben me e **!
Une jam krenar qe jam shqiptar sepse:
Nese lexon nje emer ‘’shqiptar’’ nuk ke ide nese eshte nga Pakistani, India, apo e famshmja Shqiperia. Mahmut andej e ketej.
Une jam krenar qe jam shqiptar sepse:
Per inat te Gjergj Kastriotit, Heroit Tone Kombetar, e pagezojme femijen me emrin Murat dhe per inat te Krishtit bejme zot nje vrases me emrin Sulltan dhe lutemi para tij.
Une jam krenar qe jam shqiptar sepse:
E ndryshuam kombin tone cmendurisht, komplet ne menyre kafsherore dhe ndjehemi te huaj, te tepert ne kontinentin tone natyral.
Une jam krenar qe jam shqiptar sepse:
Geert Wilders-at jane ngritur ne mbrojtje te vlerave njerezore, kunder kultures se papranueshme islamike dhe do jene edhe kunder kombit te Atletit te Krishtit!

Krenaria s’ka fund, por po e le me kaq!!!


(Vota: 18 . Mesatare: 4.5/5)

Komentoni
Komenti:


Gallery

Pëllumb Gorica: Magjia e bukurive të nëntokës sulovare
Fotaq Andrea: Një vështrim, një lot, një trishtim – o Zot sa pikëllim!
Pëllumb Gorica: Grimca kënaqësie në Liqenin e Komanit
Shkolla Shqipe “Alba Life” festoi 7 Marsin në Bronx
Kozeta Zylo: Manhattani ndizet flakë për Çamërinë Martire nga Rrënjët Shqiptare dhe Diaspora