E enjte, 22.02.2024, 07:49 AM (GMT)

Mendime » Dardani

Ilir Dardani: Me ne fund edhe Shqiperia ka terroristat e saj islamike

E shtune, 02.05.2009, 09:52 PM


Ish-vellezerit tane - tashme Hamza Kastriote!
Me ne fund edhe Shqiperia ka terroristat e saj islamike

Nga Ilir Dardani

Erdhen osmanet, na ngulen shpaten dhe e bekuan me islam. ‘’Allah Ykber’’ - thane,  dhe shpaten drejt e ne zemer shqiptarit. Nuk ishte e thene qe Gjergj Kastrioti te jetonte shume, derisa t’a shuante plotesisht zemren dhe mentalitetin harbut te pushtuesit! Derisa te linte mbi toke vetem ata qe kishin dicka te perbashket me njeriun. Nuk jetoi gjate dhe me ikjen e tij i vdiq ora Shqiperise. Eshte ringjallur? – Jo, sikur…, atehere une s’do shkruaja me. Thjesht e bukur do shijoja vitet me te bukura te jetes.
Aq turpshem na hyri pushtuesi aziatik, saqe edhe kur martohen njerezit vallezojme me ritme ‘’marshalla’’, apo ‘’mashalla’’. Edhe nje ‘’apo’’ tjeter, te cilen do e kuptoni lehte: ‘’Mu.shalla’’! Si mos te ndjehesh aziatik, kur castet magjike shoqerohen me aZI?!

Kemi disa raste, ku kombi gjendej ne rrezik, ku shqiptaret ishin prane shuarjes. Edhe…? Hic! Si ‘’hic’’, vetem kaq kisha? – Kam, kam!

Djemte me te keqinje te Dardanise, si dhe ata normal ishin neper metropole. Dikush qante, dikush as qante as qeshte, dikush tjeter rendej pas kurvave dhe as qe i binte ndermend se ekziston ndonje Dardani. Disa miqesoheshin me…!
Po djemte me te mire?
Dardania gjemonte, nje pjese e shpirtit shqiptar ishte ringjallur. Jeta nuk ishte me jete, skllaveria ishte cmendur, nuk donte me te quhej e tille, i pelqente emri i ‘’padegjuar’’ ndonjehere, ose te pakten ne 600 vitet e fundit, LIRI!
Mesuar na kishin osmanet, se si rrihet si pule e lagur, se si shtypesh dhe se si s’te lene as te qashe! Jo lot pushtimi – kishin urdheruar (edhe thjesht deshiruar shume here) serbet. Shaban Polluzhat kishin qare ne fakt, dhe loti i tyre ishte bere plumb ne zemer te shkaut. Hasan Prishtina nuk kishte ikur pergjithmone, sepse shpeshhere rikthehej, here si Jusuf Gervall’, here si Adem Jashar’, here si Ibrahim Rugov’.
Presidenti i Kombit Shqiptar, Ibrahim Rugova kishte Republiken e tij, por mbetej dicka formale, kalimtare, sepse qellimi ishte ‘’prezantimi i Dardanise’’. Rugova futi Dardanine ne harten e botes. Asnjehere nuk u ndal. Beri shume miq, nje nder keta edhe Presidentin e Amerikes, Bill Clinton. Bashkekombasit e Rugoves Clinton-it s’do i dukeshin asnjehere terroriste sepse ne Presidentin e Kombit Tone shikonte nje lider largpames, njeri me vizion, me zemer te bardhe, qe edhe armiku i dhimbsej, si Krishtit.
Bijte e Shqipes ishin pak, nuk kishin as armatim, pothuaj vetem te lehte, por me e shtrenjte ishte Vdekja per Liri sesa jeta ne skllaveri.
Serbia nuk udhehiqej thjesht nga nje Diktator, por shumica e popullsise e tille ishte dhe eshte. Shqiptaret u perballen me nje Komb Diktator, ku shkina i kishte ‘’edukuar’’ bijte e saj  me Pameshiresi. Vampiret serbe, te cilet une do i urrej sa te jem gjalle, te gjithe pa perjashtim, vrane femije, vrane e perdhunuan vajza e gra, masakruan pleq e te ri. Sot per nje pjese te madhe as varre nuk kemi, ku te pakten te kerkojme ndjese ne qe nuk kishim mundesi te vdisnim me ta.

Amerika, Presidenti i Amerikes dhe mbare Populli Amerikan ngriten boten ne kembe!
Jasharet kishin rene heroikisht, ne lufte me shkaun. Vdekja e tyre shtoi dashurine per token meme dhe Ushtria Clirimtare e Dardanise u forcua. Se sa rendesi kishte ky akt pothuaj i papare me pare, Flijimi per Liri i nje familje te madhe apo fisi, e kane thene te tjeret, me te mencur se une.
Rugova, duke pare se ishte e pamundur te fitohej beteja me serbet, kur ata ishin shume dhe te armatosur me armet me moderne, kerkoi vazhdimisht ndihme ne Perendim, kryesisht ne SHBA.
Fale politikes dhe interesave djallezore te disa shteteve te Evropes nuk ishte aq e lehte nderhyrja, edhe pse genocidi kishte arritur kulmin ne Dardani!
Ibrahimi foli me Billin e Billi me mbare boten e qyteteruar: shqiptaret po vriten, prandaj…!
Clinton perfaqesonte popullin e bekuar te Shteteve te Bashkuara te Amerikes.
Edhe para disa dekadash amerikanet ishin gjendur prane nesh, ne nje tjeter tmerr shqiptar.
Pa dyshimin me te vogel mund te thuhet se Amerika eshte Shpetimi i Kombit Shqiptar dhe mbeten miqte tane me te medhenje, dhe shqiptaret e vertete do u jene mirenjohes brez pas brezi.

Nga pushtimi turk nuk jemi cliruar. Kane kaluar 100 vjet dhe osmanizmi duket si ‘’lule’’ e sapo celur, ne kohen qe duhet te ishte kalbur rrenjesisht!
Cuditerisht, edhe pse turq ka plot ne Atdheun e Shqiptareve, asnje nuk deklarohet si i tille, te pakten une nuk njoh asnje qe eshte turk me origjine, dmth qe e pranon haptas.
Nje emer turk eshte i pranueshem (ne vaj gjithsesi!) duke marre parasysh shkallen teper te larte te injorances se shqiptareve, e theksoj, INJORANCE E NJE DIMENSIONI TE PAPARE!, por kur emrat behen dopio turk, si AbdiRahim, MehmetAli etj., sikur nuk durohet dot!!! Nese ketyre emrave u shtohet edhe atesia dhe mbiemri, dalin 4 cope turq ne nje shqiptar!!! Hej!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

E pse te cuditemi kur me ne fund Shqiperia eshte nje nga vendet qe ka nxjerre terroriste islamike?! Ky eshte vetem fillimi! 3 vellezer ja falen jeten allahut te islamikeve te botes dhe do kalben ne burg, do urrejne allah, turqi e Arabi aty, brenda hekurave te ftohte. Por fatkeqesisht per ta do jete vone sepse jeta e tyre ka mbaruar, pa vdekur akoma, ne moshen me te bukur!
Ata i mori ne qafe islami. Islami mori ne qafe prinderit e ketyre dhe ne fund edhe keta.
Babai i tyre eshte me mjeker, si djemte e tij. Ky eshte ai qe i ka burgosur djemte e tij, duke e pagezuar njerin nga djemte me emrin antishqiptar, Shain! Ky i ka mesuar se duhet te urrejne cdo vlere perendimore e cdo shqiptar te krishtere, edhe cdo mysliman qe nuk eshte terrorist! Nuk kane faj djemte e tij, sepse ju ka thene te vrisni shpetimtaret e kombit shqiptar, amerikanet, ne shtepine e tyre. Vrisni jete e bukedhenesit tuaj!!! Ishin mire, me pune e shtepi te bukur, por deshen burgun!!!
Ky eshte Islami Juaj! Keta djem jane viktimat e para te kohes moderne, jane hapi i pare drejt tragjedise kombetare. Nese amerikanet do te ishin agresore, si psh ruset, do e kishin driten jeshile per te sulmuar terrorizmin islamik dhe kjo do te thoshte pushtim per vendet tona!
Amerika sdo merret me problemet tona gjithmone. Ata na sollen ne perendim dhe nese thyejme qafen ne lindje sdo ju behet vone me!
Prandaj eshte ne doren e shqiptareve e ardhmja e tyre. Dhe nese shqiptaret duan veten, krijesat e tyre, te ardhmen e kombit te tyre, atehere i duhet thene NDAL! ne sy ISLAMIT! Ska rruge te majta apo te djathta, lart e poshte, tolerance, farexhe apo jo, por drejt: ‘’Faleminderit islam’’, por s’me duhesh me! Me ke bere ‘’nder te madh’’ qe 600 vjet, kam humbur nga ti qindra mijera jete, kam humbur pjesen me te madhe te tokes sime, kam humbur gati gjithcka, prandaj HUMBBBBBB!!!!!!!

Gjoja po nderoj Gjergj Kastriotin, kurse femijen e tij e quan Osman ose (Sulltan)Murat. C'eshte kjo?!!!

Se cfare ka mbjellur turku ne vendin tone kemi mijera fakte qe ta kuptojme e pranojme, por do vazhdojme te zbulojme fakte te reja, sic eshte ky rast. A thua do ndaloni vete apo do duhet forca ne te ardhmen? Une sigurisht qe do keshilloja te paren sepse e dyta do harroje shume histori te vjetra!!!

Mentaliteti i dobet eshte i pranishem te te gjitha besimet, por ky eshte i riparueshem dhe kemi dhene shenja pozitive. Kurse islami nuk riparohet dot, nuk i pershtatet kohes moderne dhe keshtu do jete edhe pas 8924297497982 vitesh!!! Eshte i huaj dhe ska ardhur me kenge ketu, por me tehun e mprehte te shpates, eshte PUSHTUES! Eshte DHUNUES i Kombit Shqiptar! Atje ku ka lindur le te rrije, le te kenaqen me te meshkujt, kurse femrat te jene pergjithmone skllave seksi e skllave pune!!!!!!! Le te abuzohen vajzat e vogla (!!!), duke vene kurore ne moshen 8 - vjecare! Ata le te vrasin ne emer te zotit, kurse ne TE DUAM!

Sdo shkruaj shume gjate tani se u lodha. Cdo shqiptar I VERTETE duhet te kete kohen e mendeve tani. Nese do vazhdoni te jeni te tille ne djall vafshi brez pas brezi! Me mire ne djall sesa te na shkaterroni te ardhmen ne shqiptareve!

Kur ma shpifin emrat turq te shqiptareve do te thote se fajesoj direkt prinderit. Njeriu lind dhe eshte i pafajshem, por fajin e kane ata qe pa njerezine me te vogel peshtirosin kombin e krijesat e tyre! Per keta djemte me vjen me te vertete keq sepse jane mosha ime, viktima te babait te tyre, i cili i largoi nga shoqeria amerikane dhe i zhyti ne erresiren e pafundme aziatike.
Nese keta djem do te ishin rritur normal, atehere miqesia e tyre sdo ishte turko-aziatike, por vendasit, amerikanet.
Shqiptari i Vertete, Gentian Marku dha jeten per te sjellur lirine atje te vendi i islamikeve, kurse Shaini deshi ekzekutimin e miqve tane, vrasjen e lirise!

Si do i denoja une keta?

Me vetem nga 1 vit burg dhe lirim me kusht qe per gabimin me te vogel te vriteshin pa paralajmerim.
Vetem kaq?!
Keta jane te rinje, edhe pse zemer e tru-shitur, nuk mbetet vetem faji tyre dhe ndoshta duhej nje mundesi, perderisa nuk arriten dot ta gjakosin Ameriken Tone.
Kurse babain e tyre do e dergoja ne burgun me cnjerezor qe mund te ekzistoje ne bote dhe aty te kalonte te gjitha vitet e jetes qe i kane mbetur.
Nese e ke emrin SHAIN do te thote se je rritur me kulture islamike, ku islamiket e mbare botes jane vellezerit e tu, kurse kaurret e gjakut tend jane armiq.
Pra, ne kete menyre jane rritur keta, sepse prinderit i kishin gjakprishur! Gjakprishur sepse, ne radhe te pare nuk duhet te pagezosh femijen me emer teresisht te huaj dhe t’i imponosh urrejten per vellezerit e gjakut!
Amerikanet jane shpetimtaret tane dhe kush urren apo do vdekjen e tyre eshte armik i kombit shqiptar.

Pas organizatave islamike, pas perce-mjekrave e tlinave, pas supershemtimit, pas si me te padeshirueshmit ne Europe, se bashku me turqine, sot jemi zyrtarisht pjese e terrorizmit islamik. Gezuar ne Mortin e te gjithe zemer-turqve!!!(Vota: 21 . Mesatare: 4.5/5)

Komentoni
Komenti:


Gallery

Pëllumb Gorica: Magjia e bukurive të nëntokës sulovare
Fotaq Andrea: Një vështrim, një lot, një trishtim – o Zot sa pikëllim!
Pëllumb Gorica: Grimca kënaqësie në Liqenin e Komanit
Shkolla Shqipe “Alba Life” festoi 7 Marsin në Bronx
Kozeta Zylo: Manhattani ndizet flakë për Çamërinë Martire nga Rrënjët Shqiptare dhe Diaspora