E diele, 25.02.2024, 02:20 PM (GMT)

Mendime » Dardani

Ilir Dardani: Analisto-Komunistet

E shtune, 30.05.2009, 06:21 PM


Analisto-Komunistet

Nga Ilir Dardani

Me gjithe respektin qe mund te kem per homoseksualet (jo ndonje respekt te madh gjithsesi!), mbetet te them se Shqiperine e ka perfshire orgjia pederasto-komuniste!
Homoseksualet e famshem te botes kane nga nje ‘’grua’’, kurse ky Edvini yne ka dhjetra! C’rekordmen!
Nuk jam i sigurte nese keto ‘’grate’’ paguhen, apo i ofrojne mbremje te paharrueshme falas ketij ‘’Don Zhuani’’, sidoqofte nje gje eshte e sigurte: Bastardizimi pederasto-komunist eshte prezent ne median shqiptare.
Ka vend për kritike qeveria dhe kryeministri shqiptar, por kjo behet me gojën larg ‘’te fshehurave’’ te Edvinit!
Analistet, zakonisht te vetequajtur analiste, vazhdojne te peshtirosin Median shqiptare duke e bere kazan te madh plehrash!
Shekullucat, shqipucat, korrierucat, gazetshqiptarucat, albanucat, temucat jane ne pritje te zhvatjes, sapo kryedashnori te marre pushtetin! Ky kurvellek gazetaresk nuk eshte pare ndonjehere ne histori!
Sepse ka dicka gabim me shqiptaret, Shqiperia nuk ecen! Dhe per mosecjen e Shqiperise nuk kane faj delaxhinjte e lopcaret, por pikerisht ata qe quhen e vetequhen intelektuale!
Te ngrihet 90% e medias kunder ndeshkimit moral te  bishave komuniste dhe sherimit sadopak te ndonje plage te te vuajturve, eshte e pabesueshme!!!

Shqiperia me 20 vite jete ‘’demokratike’’ vazhdon te jete e mberthyer nga dhembet barbar te varferise, por keta analet nuk shqetesohen aspak.
Mbeturinat komuniste, tani socialiste, ishin ne pushtet per 8 vite dhe pervec se mbushen xhepat e Nanos dhe Edvinit dhe kelysheve te tjere, si dhe ngjyrosen Tiranen e tiraneve me ngjyren tradicionale te gabeleve anadollak, asgje tjeter nuk bene, sidomos ne Veri!
Kryeqyteti i Kultures dhe patriotizmit Shqiptar ShkoderKorca njohu pak investime vetem ne vitin 2006, sepse kucedrat komuniste u hakmoren per votat e munguara! Edhe aty ku nuk kishin munguar votat nuk bene gje.
Asnje grope nuk u mbush me zhavor ne Tropoje, as ne Puke! Lazarati u mjeru aq sa edhe plakat, per ekzistence u bene kultivuese hashashi!
Te gjithe e dini se sa i gjate ishte 8 - vjecari i qeverisjes komunisto-socialiste, ku shqiptaret e ndershem nuk hodhen as hapin me te vogel perpara.
Mynxyra e politikes shqiptare e perdor tragjedine e Gerdecit per qellim te dukshem politik. Edhe Erion Vello-ushja (Veliaj), kjo zonjushe perulese deri ne masturbim, e ka Gerdecin kulm eksitimi!
Te luash me ata njerez te vdekur dhe me te afermit e tyre, do te thote se ja kalon c’do kafshe dhe nuk ke asgje te perbashket me njeriun.
Kryekomunisti Evdin Rama arriti te beje per vete shume njerëz. Si fillim analistet dhe mbare palacot e medias, pastaj injorantet ne pergjithesi, por fundi ishte i embel: mblodhi te gjithe kriminelet qe ushqeheshin me gjak te pafajshem shqiptaresh dhe e thyen shpresen per drejtesi, njekohesisht per t’u larguar perfundimisht nga diktatura.
Arriten te mashtrojne edhe te huajt, sepse komunistet jane djaj. Por edhe te huajt qe perfundojne ne Shqiperi, mbeturinat e shteteve perkatese jane.
Eshte e vertete se kryeministri duhej te bente me shume dhe kohe me pare, por gjithmone mbetet ‘’me mire vone se hic’’!
Analistet, keta shpirt e bythe shitur, nga njeri trotuar ne tjetrin, pretendojne se jane ‘’zotat e dijes’’, por ne te vertete jane palaco moderne, te rritur me mentalitet harbut, ku e mira urrehet dhe e keqja adhurohet, fale deshires per te shqyer, per t’u pasuruar ne menyre te pandershme, ne dem te shqiptareve!

Perfaqesuesi me i ‘’denje’’ i analisteve shqiptare eshte Merua, kjo bazesh e cobanizuar dhe e c’berishizuar. Lexuesve te tij gjithmonë u ofron përralla, zenka personale, shpifje, hamendje, enderrime, por asnje here dicka serioze, per Shqiperine apo Kombin. Edhe ku shkel Merua nuk mbin bari, po rrenje-thahen edhe gazetaret e ndershem qe per te jetuar punojne aty.
Nje shkrues, te cilit ja harrova emrin, por shkruan ‘’Shqipni Tavolinash’’, aq i verber ishte, saqe edhe pse permendte plot fakte per fyerjet qe i kishte bere Merua, shpifjet e pafundme ne kohen qe (Merua) puthej gjuhesisht eger me Berishen, ‘’a -  tha, edhe pse eshte shpifes ordiner, edhe pse eshte treguar super-palaco me mua, ketu jam me te’’, sepse shpirti im i shitur shqip-uc s’me lejon te jem i drejte dhe t’i jap Cezarit (Berishes) ate qe i takon!

Komunistet vazhdojne misionin. Shqiptaret vazhdojne te vrasin njeri-tjetrin per gjera banale, nderkohe, ata qe kane vrare masivisht njerez te pafajshem nuk marrin as plumbin moral! Cdo shqiptar i ndershem duhet te ndjeje keqardhje per ato mijera viktima qe u shuan duke vene ne jete këshillat e zotit: nje jete ndryshe, me te mire per shqiptaret.
Jemi i vetmi vend ne Europe qe fle i qete mes mijera shpirtrash qe presin drejtesi. Padyshim qe jemi turpi i botes, me kundra-njerezoret!

Analistet, analistet! Keta krimba te shoqerise sone jane shperndare dhe u japin oral atyre qe ofrojne me shume! Edvini kryeson, pastaj vjen Iliri me ate Erion funderrimen komuniste.
O UFO! Thirreni mendjes dhe ndalojeni kete terbim gjarperinjesh! Berisha ka punuar per Shqiperine, me shume se baballaret tuaj komuniste! Komuniste edhe ju sepse ndoshta nuk jeni kopile dhe i keni ngjare origjines komuniste!
Te gjithe Kundra Rruges se Bashkimit te Kombit, te gjithe kundra Hapjes se Dosjeve! Te gjithe Kundra Gjithckaje Pozitive!
Po ua hane dreqi shpirtin se Shqiperia hyri ne NATO me kryeminster Berishen, por pervec shpirtit katil, ua marrte edhe koken!
Biles ishit edhe kunder kandidatures per BE!
PTU, MASKARENJE!

Analistet e Dardanise, perjashto disa palaco analfabete islamo-tito-enveriste, jane te ndershem dhe ne pergjithesi nuk kane tutore, nuk jane prostituta trotuaresh si ju!

Fletushkat e zeza!

Shekulli tregon se eshte shekulli i djallit antishqiptar. Gjithcka shkruhet kunder qeverise aktuale dhe pro komunisteve. Pervec kesaj poshtersie, aty ka zene vend edhe Klosi, kjo qenje e lige antishqiptare, kjo pjelle e ndyre e kafsherimit sllavo-aziatik! Si Edvin Rama, edhe Ardian Klosi eshte bir vrasesi komunist!
Klosi se bashku me ate palacon nga Zvicra formojne ciftin me antishqiptar te momentit, dhe dasma behet ne kete gazete fame-keqe, te pakten per shumicen e shqiptareve.
Stafi i shekullit, pervec hapesires se pafundme per keta autore, mbledh edhe material nga shtypi i huaj, per te perforcuar poshterimin qe i behet Gjergj Kastriotit, por kryesisht per te mbrojtur felliqesiren e Bilbilit, felliqesiren Ardian Klosi.
Shekulli, kjo avokate e djajve antishqiptare, mund te blihet vetem nese eshte krize letrash higjenike...per te fshire... (kjo vlen edhe per gazetat e meposhtme)!
Korrieri, ndryshe nga vitet e para, sot eshte nje zero e madhe, por mund te blihet nga antishqiptaret, sepse aty shkruan nje ‘antishqiptar modern’’, per te cilin do flas me poshte.
Gazeta (e Musolinit) Shqiptare ka emrin, por ne thelb eshte nje komunizem tipik enverian, qe do te thote edhe antishqiptare. Nga komunisti ne demokrat dhe nga demokrati ne komunist, Bashkim Kopliku ndaloi tek me e keqja! Apo nuk je komunist ti? S’do te thote keshtu, kur del hapur ne mbrojtje te ish ministrave te diktatures, qe presin ripushtetin?! Po me NATO-n c’kishe? Sigurisht qe edhe Berisha ka meritat e tij! Eshte Kryeministri i Shqiperise, e cila sapo u pranua ne NATO! Ndalo se sic je nisur, me hipokrit se Mero Baze do përfundosh!
Gazeta Shqip, edhe pse mundohet te sjelle opinione dardane, edhe pse mundohet te jete moderne, nje ‘’hijeshi’’ anadollake e ruan. Ne raste te tilla gjithnjë me kujtohen bashkepunimet e vjetra anadollo-sllave. Eshte pothuaj fryt i nje bashkepunimi te tille. Eshte pjese e Topit dhe nese i heqen ‘’Fiksin’’ përfundon thjesht Tope! Biles eshte edhe me e shtrenjta sepse aty shkruan M...Mustafa Nano, i cili shprehet se nuk i kupton dot ata qe votojne per te djathten duke e thene hapur se eshte kelysh i vjeter komunist.
Ky i shitur duhet ta kuptoje se shqiptari i vertete ka gjak dhe nuk i behet uje qe te votoje te birin e atij qe firmosi per te vrare poetet e pafajshem e plot shqiptare te tjere. M** Nanos nuk i ben pershtypje kur Edvin Rama del lakuriq ne plazhe publike, as kur behet milioner fale korrupsionit qe ka mberthyer bashkine e Tiranes ne 10 vjetet e fundit, sepse e ka mbushur me para e me ‘’gjera te tjera’’! M** Nano na mburret edhe se po jetoka me gazetari, sikur gazetaret e tjere po jetokan me kopshtari!

(Dy) Embelsira per ne fund!

Keta paloanaliste (ndonje nga keta si psh ‘’korrieruci’’ ka bere edhe burg politik?!) per te c’bere cdo inisiative te qeverise, e cila u mundua te beje dicka pozitive per drejtesine shqiptare, vjellin cdo dite, jo sepse eshte dicka e gabuar hapja e dosjeve, por sepse u denohen dashnorët dhe mbeten pa gje ne goje dhe ne ***! Por edhe sepse kete po e ben Sali Berisha!
Jo te gjithe te denuarit ne kohen e komunizmit jane pa faj! Tipa si korrieruci, Fatos Lubonja, e kane merituar burgun, sic e meritojne edhe ne demokraci! Ky ‘’parruaresi’’ mbron ne cdo shkrim cdo veprim, cdo lëvizje antishqiptare!
Kunder Gonxhe Bojaxhiut po, kunder Gjergj Kastriotit po, kunder demokracise e pro komunizmit po. Kunder vellezerve te Dardanise po, pro akuzes palaco te Carla del Monstres (Pontes) per vampirizem te shqiptareve, djemve me te mire te kombit, luftetareve te lirise po, etj etj! Nxit edhe shqiptaret qe te perfaqesojne kulturen islamike dhe kete e ben sepse eshte shpirt-kazem! Shqiptaret gjithçka mund te duan, por kurre nje kulture te tille. Jane pikerisht vendet islamike te Europes, Shqiperia, Bosnja dhe ajo qe poshtersisht na e dha islamin, Turqia, me te padeshiruarat ne Europe. Le te hidhen idjotet e te thone se na duan sido qe te jemi, sepse edhe nje here do tregojne cektesine absurde dhe antizhvillimin, te udhehequr nga zemra sterre!

Lubonja, duke pare, duke perjetuar shkaterimin e tij, kerkon te njejtin fat edhe per te tjeret! Por jo! Shqiptaret nuk do mashtrohen me! Te gjithe e dime se Turqia eshte vendi me i padeshiruar ne Europe, pikerisht se zoteron kulturen islamike, e cila nuk ka asgje te perbashket me ate europiane.
Ti, pervec trurit, mund te jesh konsumuar ne shume drejtime, por ne jemi burra dhe atdhetar ne radhe te pare, por edhe nese nuk do ishim te tille, ne nuk kemi arritur ne ate piken ‘’e kalimit te lumit’’. Dje, heronjte e Dardanise, Jashari e Ramadani, Thaci e Haradinaj luftuan per Dardanine me flamurin e idealin e Gjergj Kastriotit qe i udhehiqte. Sot ne duam Bashkimin Kombetar sepse e duam njeri-tjerin, sepse nuk jemi ndare nga urrejtja per njeri-tjetrin, por na ndane te tjeret nga urrejtja qe kishin per ne, na ndane e copetuan miqte e tu serbo-turko-grek. Gjergj Kastrioti shkonte fshat me fshat per te bashkuar shqiptaret, kurse ne, ne kohe moderne, ku ka telefon, makina, TV, internet, nuk jemi ne gjendje te komunikojme kombetarisht dhe per kete na duhet perseri Gjergji, shembulli i tij i jashtezakonshem.
Ti mendje halldup nuk ke ide se c’do te thote dashuria per vendin tend, ti nuk ke ide se sa e veshtire eshte te ofendosh shume shqiptare te ndershem e fatkeqe, sic bej une, vetem se nuk pajtohem dot me pushtuesit turq dhe fene e tyre. Por nuk eshte gjithcka e kaluara, eshte edhe e ardhmja, te cilen duhet ta mbrojme me cdo kusht, sepse nuk ecet me duke mallkuar te paret per gabimet e tyre. Eshte koha te behemi shembulli me i mire i shqiptarit dhe te vrasim vuajtjen nje here e pergjithmone.

Ja te dal pak jashte thelbit te shkrimit:
Ndoshta Lubonja nuk ka faj, eshte thjesht vazhdues i tradites se degjeneruar te te degjeneruarve shqiptare, qe ne vend qe te denojne pushtimin me te ndyre ne histori, ate turko-osman, e vleresojne dhe ne baze te ketij vleresimi c’njerezor, turku shikohet si mik i madh i kombit shqiptar.
Ne fund te fundit, kur ti mbane fene e turkut, kur ti ke emrin e turkut, kur ti vishesh si turk, kur ti je dembel si turk, kur ti pi kafen e ha hallven e turkut si turk, pse duhet te te respektoj une ty, si turk, kur une jam shqiptar?!
Si mund te kem respekt une per ty, kur ti me je turpi i heroit kombetar dhe i historise, kur me ke zhdukur emrin tim, kur me ke kancerizuar shqiptarizmin?
Te gjitha ata qe kane pagezuar femijet e tyre me emra aziatik (Murat po – Gjergj jo!), ose jane tradhtare te kombit, ose injorante te nje shkalle te dhimbshme. Shpresoj se kjo e fundit te jete me e theksuar sepse zbute mekatet, njekohesisht ofron shprese sepse injoranca nuk mund te trashegohet. Babai mund te kete gabuar, por s’do gaboje edhe i biri!
Turqit e sotem nuk kane ndonje faj, ne lidhje me te kaluaren, por nuk mund te shikohen si nje popull mik kur shumica e shqiptareve jane akoma te pushtuar nga ata (emrat, feja, mentaliteti-kultura ne pergjithesi), si dhe na jane zhdukur qindra mijera shqiptare, te cilet perfunduan atje te urdheruar nga sllavo-turqit. Na vrane e poshteruan, por edhe na moren shqiptaret tane dhe i bene turq! As kerkuar falje per shkaterrimin e kombit tone nuk kane, lere pastaj te flitet per demshperblime!
Le te behen shqiptaret shqiptare njehere, pastaj kur lavazhi kombetar ka bere punen e tij dhe ne te jemi pastruar perfundimisht, kush te na respektoje edhe ne ta respektojme. Por deri sa te behet kjo, shqiptaret do te jene turpi i Ballkanit, Europes dhe Botes mbare.

Zemra s’ma thote kurre, por logjika po:

Fatos Lubonja, vitet me te bukura te jetes te kane kaluar ne ferrin burg komunist! Enver Hoxha ka bere 7 000 000 mekate, por me burgosjen tende mbeten vetem 6 999 999!(Vota: 9 . Mesatare: 5/5)

Komentoni
Komenti:


Gallery

Pëllumb Gorica: Magjia e bukurive të nëntokës sulovare
Fotaq Andrea: Një vështrim, një lot, një trishtim – o Zot sa pikëllim!
Pëllumb Gorica: Grimca kënaqësie në Liqenin e Komanit
Shkolla Shqipe “Alba Life” festoi 7 Marsin në Bronx
Kozeta Zylo: Manhattani ndizet flakë për Çamërinë Martire nga Rrënjët Shqiptare dhe Diaspora