E diele, 25.02.2024, 03:35 PM (GMT)

Mendime » Dardani

Ilir Dardani: Jo ismetmustafhasanizmit

E premte, 08.05.2009, 09:35 PM


Jo ismetmustafhasanizmit

Do me urreje e mallkoje, si shtrigan i pashoq, zemra sulltan do i behet dhe do me uroje mos-zbardhjen e dites se neserme. Do zieje, do pelcase, syzet do i thyhen nga fuqia satane qe zoteron kjo njolle e zeze e historise sone kombetare. Do shqyhet ne vetvete nga qe s'ka mundesi te behem kurban i tij. Do shtremberohet, do i veshtiresohet frymemarrja, do pije uje e do thote: Ju befte helm Ilir Dardanit. Iliri do jete duke ngrene nje darke romantike me te dashuren e tij ''kaurre'' nga Zvicra, pastaj do beje edhe dashuri dhe do zgjohet si pellumb, ne krahet e bukuroshes se tij.

Nga Ilir Dardani

Kohe privilegjesh! Kam nderin e kenaqesine te shkruaj nja 2 fjale per nje burre te ma(rre)dh te kombit shqiptar. Ismet e ka emrin, mesemrin Mustafe, kurse emrin qe radhitet nga krahu i djathte e ka Hasani. Pra behet fjale per Ismet Mustafe Hasanin, eksperti i te gjitha fushave, por gjithmone mbetet dicka e vecante dhe kjo e vecante eshte Organi gjenital i mashkullit. Nuk ka njeri qe nuk gabon dhe si te gjithe te tjeret edhe Ismeti gaboi, por kur gabon pasi je menduar gjithe jeten, atehere kemi te bejme me nje trung te kalbur.

Sic e shihni ky ''burre kombi'' nuk ka problem vetem me mua si qenje e gjalle ne pergjithesi, por e ngacmon edhe organi im. U mor me hetime, zbuloi moshen time dhe nga jam, pasi ja thashe une. Ky far ''eksperti'' zbuloi edhe disa te tjere, tak-fak dhe u dergoi emaile, por qe ishin fallso dhe u lodh kot i gjori. Jo te gjithe njerezit kane kohe te merren me funderrima, por dikush duhet ta beje dhe per fat te keq me ra mua.

Duke kerkuar ndjese, jo Ismetit, sepse kete dua ta lendoj se e meriton, por lexuesve te ndershem qe japin kontributin e tyre ne te mire te shqiptareve, hidhem ne disa pika.

Ismet Hasani urren shqiptaret e Shqiperise. Eshte tru e zemer shka (edhe aziatik, me poshte, perzierje tradicionale), sepse ben dallime milosheviciane. Meqe une jam nga Shqiperia dhe meqe miku im dhe Shqiptari i Madh Selim Hasanaj eshte nga Dardania, ne jemi te larget. Nuk na shkon shoqeria, nuk mund te jemi miq sepse jemi shqiptare nga dy qytete te ndryshme! Duket qarte urrejtja e tij, por edhe e ndonje miku te tij, qe per nje arsye ‘’banale’’ nuk mund ta permend.

Njeriu ben mik kedo, ngadoqofte, kur i pershtatet. I. Hasanit i pershtaten vetem urithet islamike qe hane buke socialesh nga dembelizmi ne vendet perendimore. Nuk mund te shoqerohet ky ‘’njeri’’ me nje suedez, sepse jane teresisht te ndryshem, si e zeza nate me te bardhen dite. Eshte rritur, pjekur e plakur me antikulture islame dhe vetem me pakistanezo-palestinez i shkon biseda: allahu keshtu e allahu ashtu. Lindja e Larget parajse, perendimi ferr, edhe pse po i hane buken, kurse lindja mund t’u ofroje vetem M**. Ne fakt jo ‘’mund’’ por realisht me kete ushqehen, perderisa buka perendimore nuk u pelqen! Te rinjet qe dashurohen i quajne te pafe, te perdale, kurva e kurvare! Por kur shoqerohen e flene ne nje krevat me vajzen e tezes, te zhveshur dhe…, nuk di se cfare emri i vene?! Apo…allahu i di keto pune!

Degjo ti hipokrit, je i moshuar dhe sikur te ishe njeri do me vinte keq, por t’i per mua nuk je i tille, prandaj s’kam mbaruar akoma!

Ne shqiptaret gjithnje kishim malle per njeri-tjetrin sepse asnjehere nuk u bashkuam ne nje dasem. Edhe ne morte pak here. Pas pushtimeve te njepasnjeshme erdhi koha e shuarjes se mallit shekull-pas-shekulli. Jemi sot, pak a shume te lire. Me kete liri nuk ka mbaruar asgje. Gjithcka ka filluar tani, kur per here te pare ne histori shqiptaret do te vendosin per veten, per te ardhmen e tyre.

E ardhmja jone nuk eshte ajo qe predikon ai shpirti yt i zi. Ajo zemra jote menxyre nuk do te fitoje kurre mbi shqiptarin. Antishqiptarizmi yt do ike se bashku me ty. Ti nuk do lesh asgje pas, pervec monstres qe predikonte prapambetjen e njerezve te gjakut(?!) te tij.
Mua le te me urrejne nje pjese e shqiptareve se nuk me behet vone. Jam i sigurte se me duan shume shqiptare te tjere dhe padyshim qe jane Paria e Kombit. Une jam i vogel, si nga mosha, si nga madheshtia, por ndjek rrugen e tyre dhe per asnje moment s’me takon me nje fare islami!

Qe nuk ruaj aspak dashuri dhe qe nuk kam as respektin me te vogel per islamin dihet tashme. Vetem gjak e urrejtje kemi fituar, po humbur? – Hic, asgje, ca toke, ca njerez.. qindra-mijera, por kujt i behet vone? Njerez jane!!! Le te rroje islami, kjo ka rendesi!!!

Jo vetem Ismeti, por te gjithe shqiptaret duhet ta kene te qarte se islami ishte mallkimi me i madh i mundshem i kombit shqiptar. Kjo eshte e vertete dhe thuhet pa asnje emocion.

Para se Gjergji im dhe i shqiptareve anti-ismete te kthehej ne token meme, shqiptaret ishin te pushtuar nga turqit. Turqit ishin te lidhur krejtesisht me fene. Pra, islami ishte pushtuesi yne. Gjate asaj kohe islami na vrau shume vellezer, na perdhunoi shume motra, edhe kasollet tona te pafajshme, sepse ishin ngritur nga ne, i dogji.
Gjergj Kastrioti kishte lindur anti-ismet dhe u kthye. U ngroh gjaku akull i shqiptarit dhe islami u la me gjak islamistesh. Por atdheu nuk mbrohet pa humbur luftetare te lirise. Humbem shume edhe ne, sepse ata ishin shume, por me shume vrame ne dhe i fituam pothuaj te gjitha betejat kunder islamit.
Kastrioti mbronte njerezit e tij, europianet si dhe kulturen e mbare Europes, Krishterimin.
Heroin tim (dhe te anti-ismeteve) kombetar europianet e quajten Atleti i Krishtit.
Gjergji, pasi kishte cuar ne ferr shume ismetmustafhasane, shkoi ne Parajse.
Me vone shqiptaret nuk rezistuan me sepse Gjergji mungonte fizikisht.
Perfundimisht u ngul shpata islamike ne zemren e shqiptarit.
Dhuna dhe terrori bene te veten. Shqiptaret qe kishin lepur ne bark e priten me zemergjeresi shpaten helmuese islamike.
Ndryshe nga cdo vend ne Ballkan dhe Europe, shqiptaret u islamizuan. Gjin Gjon Gjergji u be Ismet Mustafe Hasan! Heu bre! A ka dhimbje me te madhe?!!!
Nuk ka as dyshimin me te vogel se ata shqiptare qe mbajten fene e tyre 1500 vjecare ishin dhe mbeten KryeShqiptaret.
Paguan me jete, me urrejtje, perbuzje, me varferi, por ata pergjithmone mbeten shqiptare, pa e perzier gjakun kurre.
Ata ishin pak, por vetem nje nga ata te krishteret vlente me shume se te gjithe islamiket se bashku. Per 500 vjet nuk doli nje fe-nderruar te shkruhet ne histori. Asgje nuk i dhane kombit te tyre per 500 kokrra vjetsh!
Ah gabova! Sigurisht qe i dhane kombit te tyre: dele e zeze ne tufen e bardhe, bashkepunim ne vrasjet masive te ballkanasve, tradheti vellait, spiunime te ndyra, ndryshimin e historise dhe te gjakut shqiptar, pergjithmone!
Islamiket shkuan, kush ne ferr e kush ne anadoll. Ne dolem si peshku i zi larg bregut! Paguam mekatet, te gjithe me gjakun tone u argetuan.
Nuk mund te justifikohet dhuna qe rendoi mbi ne, por duhet te jemi te drejte dhe te pranojme se ne ishim molla e sherrit. Ishin kohe te vjetra dhe gjithcka mund te pranohej, por islam hic! Islami kishte bere kerdine ne Europe dhe te gjithe e urrenin. Ne, ne vend qe ta hidhnim dhe te shfajesoheshim, duke kerkuar edhe ndjese, por pranuar se nga frika ishim pjese e barbarise islamike, e mbajtem! Ky ishte nje pikellim, nje gabim i pafalshem, te cilin nuk na e falen kurre!
Plumb ballit drenicakut. Camin, pasi i perdhunuan vajzen, e vrane. Shkodranin e grine me bajonete! Shqiperine e copetuan me laps cfaroses!

Sot kemi xhamia sulltanash, kemi Ismet Mustafe Hasane, por jo Gjin Gjona!
Sot kemi shume shqipfoles me gjak aziatik, te cilet mbrojne ne te gjitha menyrat islamin pushtues. Edhe Ismet Hasani duket sikur eshte prodhim aziatik sepse i duket tradheti nese i kthehesh fese qe kishin te paret tane, ne kohen qe ishim ne nje hap me Europen. Kjo specie qahet shume per babain, por nuk qahet hic per gjyshin qe ja pau sherrin brez pas brezi. Kete bresheri vuajtjesh vetem monstrat e bekojne.
Kjo qenje e lige nuk e ka problem se shqiptaret kane emra vrasesish islamik, si Murat, apo si tradhetari Hamze, por Gjergj kurren e kurres! C'bote e poshter!
Ismet Mustafe Hasani eshte ZemerTerrorist Islamik. Nuk ka fuqi te beje me shume, por vetem te urreje cdo shqiptar qe ndergjegjesohet intelektualo-kombetarisht.
Ismet Mustafe Hasani do ligje islamike, te shkruara ne kohen e gurit.
Ismet Mustafe Hasani do qe shqiptaret te jene pergjithmone skllever te ideologjive absurde!

O ligesi,
edhe pse me veshtiresi shqiptaret do bejne ate qe dua une (kete nuk e kam ‘’shpikur’’ une, por eshte mesazhi i parise se kombit shqiptar), per veten e tyre.
Per shqiptaret e vertete nuk ka dy rruge. Rinia do e shijoje jeten rinore, martesat do behen me dashuri, femrat s’do zhdepen ne dru, meshkujt do punojne dhe s’do pine kafe turke e cigare, ne kohen qe femrat rjepen ne pune. Hoxhallaret s’do mbushen me para duke ‘’sheruar’’ te vdekur!
Ne do jemi si te gjithe europianet, sepse edhe ne e duam jeten.
Ne i kemi borxh Heroit Tone Kombetar, i kemi borxh Historise, i kemi borxh te sotmes dhe se ardhmes.
Traditat e Ismetit jane idjotlliqe qe duhen hedhur ne vendin e urines!

Shqiptar, qe s’je zemerkrimb si Ismeti:
Une nuk te urrej ty, por ti urren veten tende. Une te dua, thellesisht me zemer, prandaj nuk e dua te keqen tende. Dua te jesh me mua, qe Shqiperia jone te Behet dhe te Rikthejme Krenarine e Humbur.
Nuk jetohet me borxhe te tilla, as ne varr nuk shkohet plot mekate i ngarkuar.
Kush eshte njeri e mallkon dhe e flak te kaluaren e dhimbshme dhe Rifillon Jeten.
ESHTE MREKULLI KUR JE SHQIPTAR I PASTER, JU LUTEM PROVOJENI…!

P.S. Te thashe me ler te qete dhe shiko punen tende. T'u luta dhe te paralajmerova se do te lendoj, por prape nuk more vesh. Tani qe arrite te kjo ''PS'' do te thote se e more ate qe meriton. E di qe je lenduar dhe me vjen mire.  Ai qe ben mekate do vuaje si qen (shqiptar) ne acar. Ti je brenda dhe eshte pranvere, por jam shume i sigurte se me mire do ishe ne akull se keshtu sic je ne kete cast. Askush nuk ka te drejte te ndaloje ritmin rinor. Ai qe e fiton kete te drejte me shpirtzezesi ka destinacion djallin. Nese do me, me thuaj!!!(Vota: 32 . Mesatare: 5/5)

Komentoni
Komenti:


Gallery

Pëllumb Gorica: Magjia e bukurive të nëntokës sulovare
Fotaq Andrea: Një vështrim, një lot, një trishtim – o Zot sa pikëllim!
Pëllumb Gorica: Grimca kënaqësie në Liqenin e Komanit
Shkolla Shqipe “Alba Life” festoi 7 Marsin në Bronx
Kozeta Zylo: Manhattani ndizet flakë për Çamërinë Martire nga Rrënjët Shqiptare dhe Diaspora