E merkure, 17.04.2024, 11:42 PM (GMT+1)

Mendime » Dardani

Ilir Dardani: Fitna

E diele, 15.02.2009, 12:57 PM


Fitna

Nga Ilir Dardani

Filmin shokues qe do te shikoni e ka realizuar Geert Wilders, politikan, deputet i pavarur ne parlamentin holandez. Autori nuk ka perdorur asgje nga vetja, por ka prezantuar realitetin me fakte, duke perdorur edhe citime nga Kurani!
Shqiperia/Dardania dhe shqiptaret mbare ne trojet shqiptare jane te rrezikuar, sepse ne gjirin tone padrejtesisht eshte islami dhe fatkeqesisht se shpejti do te jemi viktima te ekstremizmit, nese nuk marrim masa per parandalim!
Islami eshte nje bote qe nuk na perket ne shqiptareve. Ata te tjeret, perderisa nuk duan jeten, por vetem vdekjen, le te bejne c'te dojne me te sepse vetes ja bejne.

Eshte koha qe shqiptaret ta ndryshojne historine e tyre tragjike, nje here e pergjithmone!

Mjaft molles se sherrit qe mbollen turqit ne token arberore!

Filmi ka pamje renqethese dhe nuk eshte i keshillushem per moshat nen 16 vjec!

P.S.
Ja se c'mendon nje femije 3 vjec e gjysem:

Si te quajne?

- Bashmallah

Bashmallah, sa vjece jeni?

- 3 e gjysem

Myslimane je?

- Po

Bashmallah, i njeh ti izraelitet?

- Po

Cfare jane ata?

- Majmune dhe Derra

Kush tha qe jane Mujmune dhe Derra?

- Allahu

Ku e tha kete?

Ne Kuran (!)

I

II(Vota: 5 . Mesatare: 4/5)

Komentoni
Komenti:


Gallery

Pëllumb Gorica: Magjia e bukurive të nëntokës sulovare
Fotaq Andrea: Një vështrim, një lot, një trishtim – o Zot sa pikëllim!
Pëllumb Gorica: Grimca kënaqësie në Liqenin e Komanit
Shkolla Shqipe “Alba Life” festoi 7 Marsin në Bronx
Kozeta Zylo: Manhattani ndizet flakë për Çamërinë Martire nga Rrënjët Shqiptare dhe Diaspora