E shtune, 25.05.2024, 08:52 PM (GMT+1)

Mendime

Aurel Dasareti: Bashkohuni me protestën e 20 Shkurtit

E enjte, 15.02.2024, 08:57 PM


Shqipëri, mafia të rrëzoi, ngrihu përsëri!

Nga Aurel Dasareti, USA, ekspert i shkencave ushtarake-psikologjike

O shqiptar! Duhet të ngrihesh sërish në këmbë. Mos u dorëzo kurrë! Luftoni sa mundeni. Jeta është plot me mundësi të panumërta. Kini besim tek vetja...

Shkatërruesi i Shqipërisë përdorën propagandën për maskim. Propaganda është një formë efektive e komunikimit që përdoret për të promovuar agjendat e fshehura.

***

Çdo shqiptari normal i vjen për te vjellë kur dëgjon manipulimin (gënjeshtrën) e radhës të shkatërruesit më të fëlliqtë të Shqipërisë dhe Kombit shqiptar të të gjitha kohërave, barbarit cincar Edvin Kristaq Ramës, i njohur më mirë si shoku i dhomës (bashkëjetuesja) e çetnikut serb Aleksandër Vuçiç. Pra, kjo krijesë e pistë, që edhe përmes “Ballkanit të Hapur” po përpiqet me çdo kusht t’ia japë Serbisë gjithë Kosovën, në pak sekonda është bërë “mbrojtësi” më i madh i saj në rast se Serbia sulmon:

“Shqipëria qëndron pranë Kosovës nëse do të përdoren armët.”- thotë manipuluesi.

Ky gangster dhe psikopat i rrezikshëm antishqiptar, mendon se ju ushqeheni me bar, prandaj përpiqet t`ju  mashtron me “teknikat e dominimit”, thënë më mirë, me shprehje dhe sjellje që përdoren për të treguar fuqi. Gangsteri shkatërroi Shqipërinë (Papunësia. Varfëria e skajshme. Humbja e shpresës. Ikja masive e rinisë në Perëndim) dhe bën sikur “shpëton” Kosovën.

Njerëzit që përdorin teknika dominuese duan të theksojnë veten në kurriz të të tjerëve dhe mund të përdorin metoda të ndryshme komunikimi për ta bërë personin tjetër të ndihet inferior ose budalla.

Ramoviq po bën luftë psikologjike kundër shqiptarëve, për të shpëtuar prapanicën.

Lufta psikologjike ekziston edhe në jetën e përditshme. Për shembull, kur të varfrit fajësohen për varfërinë e tyre ose të papunët për papunësinë e tyre. Në këto kohë, kumbon në sfond një mesazh autoritar, i cili synon të mbysë çdo protestë të mundshme nga ata që janë në këto situata pafuqie.

***

Kur sheh një burrec të moshuar dhe absolutisht të paturpshëm që sillet krejtësisht lakuriq (nudist) në plazhe publike, si mund ta adhurosh dhe të besosh në çdo bajgë që ai nxjerr nga goja për t'ju mashtruar?!

A i besoni këtij mafiozi antishqiptar që i grabitën dhe i shet edhe “Zonat e Mbrojtura” të shtetit amë, pasuritë përrallore, historinë mijëvjeçare të popullit më të lashtë në Evropë, atij pellazg-ilir shqiptar, si që është bukuria më fantastike e rruzullit tokësor Butrinti?

PS: Unë personalisht kam udhëtuar “në të gjithë botën”, por kur në jetën time 47 vjeçare nuk kam parë diçka më fantastike, fenomenale se Butrintin. Unë kam qenë disa herë në Butrint me familjen time. Mrekullia që nuk përshkruhet me fjalë, për t'u kuptuar duhet përjetuar.

Por edhe sikur të ishte ashtu siç llomotitën kryekrimineli i Shqipërisë, ku ka armë Shqipëria?! Ajo as që mund ta mbrojë veten. Të gjitha armët janë vjedhur, shkatërruar dhe shitur të gjitha pjesët metalike për skrap.

***

Shqiptarë! Plehrat duhet të pastrohen. Krimineli kryesor duhet hedhur sa më parë në koshin e plehrave.

Bashkohuni me protestën e 20 Shkurtit.

Nuk bëhet fjalë aspak për Sali Berishën apo PD-në, por për të gjithë Shqipërinë dhe shqiptarët kudo që janë.

Një betejë e përbashkët, për jetë a vdekje. Atdhetarët e vërtetë, secili me mundësitë e veta, duhet të veprojnë bashkarish, mos lejojnë banditin të shes Shqipërinë, nuk ia ka pjellë nëna.

Lërini djajtë të digjen në ferr!

Ti u RRËZOVE, do NGRIHESH përsëri, o faqe grisura e shenjta SHQIPËRI!(Vota: 0)

Komentoni
Komenti:


Gallery

Pëllumb Gorica: Magjia e bukurive të nëntokës sulovare
Fotaq Andrea: Një vështrim, një lot, një trishtim – o Zot sa pikëllim!
Pëllumb Gorica: Grimca kënaqësie në Liqenin e Komanit
Shkolla Shqipe “Alba Life” festoi 7 Marsin në Bronx
Kozeta Zylo: Manhattani ndizet flakë për Çamërinë Martire nga Rrënjët Shqiptare dhe Diaspora