E shtune, 25.05.2024, 12:35 AM (GMT+1)

Mendime

Nikoleta Kovaçi: Kushdo që bashkëpunon me Edvin Ramën asht kundër Shqipnisë

E marte, 30.05.2023, 07:56 PM


Nji dite e gjys ika prej ktij vendi e qenka ba nami

Nga Nikoleta Kovaçi

-Partizani i Olcit te pushtet hajdut e hajvan paska fitue kampionatin tone prej patatinash, vu kokrra e lotit per Tironen e Refikit e fikut te bashkise, e lufte ne Fb mes tifozerise tyne, dashte Zoti e pshtojne pa ndonje rrezik te madh…

-Toma i Shkodres paska tregue se si i ka fitue me mend, program e ide zgjedhjet neper zona kah i ka ra, deri ne Lezhe… dashte Zoti e blen edhe Akademine e Shkencave se edhe Ufot do na kene zili…

-Muçeria paska kap ambasadat neper bote e vu eskluzivsat tue u ther ne FB se kush e ka qendis ma mire hesapin e qeveriut me veglat e veta…

-Ne kufinin tone, te percaktuem nga tjeret, si kane dashte e kur kane dashte, na jane zgjue monstrat serbe, me falni, vllaznit e Edvinit tuj e sus shqipot se merzitet naltmadhnie ba me i thane nji fjale Vuçiçit, po bajme llogorite se sa ka me fitue Luizi nan mireqeverisjen e Benetit ne Shkoder…

_______

Kushdo që bashkëpunon me Edvin Ramën asht kundër Shqipnisë. Nana jeme, që asht Njeriu ma i çmuem në këtë rruzull tokësor, me bashkëpunue me të, unë s'ia fali! Ju bani si të doni, të gjithë, veçse diçka mos e harroni: Shqipnia ka me iu mallkue dhe ma besoni se ka me kanë mallkim ma i fortë se plumbi!

Opozitë do të thotë me mbrojtë vendin nga e keqja e jo me mbrojtë lekët e hajdutave që kanë kap gjysmën e bankave të globit. Unë e di se këtë opozitë nuk mundet me e ba asnjë forcë politike, pasi unë e di çfarë malli kanë në gjirin e tyne, ama njerëzit, ata që janë Njerëz, duhet të rreshtohen kundër ksaj maskarade politike që luhet në emën të vendit, të paktën që fëmijët të marrin nji model rezistence e mos të bahen zvarranikë pa lind hala...(Vota: 2 . Mesatare: 3.5/5)

Komentoni
Komenti:


Gallery

Pëllumb Gorica: Magjia e bukurive të nëntokës sulovare
Fotaq Andrea: Një vështrim, një lot, një trishtim – o Zot sa pikëllim!
Pëllumb Gorica: Grimca kënaqësie në Liqenin e Komanit
Shkolla Shqipe “Alba Life” festoi 7 Marsin në Bronx
Kozeta Zylo: Manhattani ndizet flakë për Çamërinë Martire nga Rrënjët Shqiptare dhe Diaspora