E enjte, 22.02.2024, 01:16 AM (GMT)

Kulturë

Ibrahim Hajdarmataj: Ne Preher te Gjallices

E diele, 04.12.2022, 10:50 AM


Pamje nga pjesemarresit ne akivitet

NE PREHER TE GJALLICES

Ne qytetin e Kukesit Lidhja e Shkrimtareve dhe Artisteve te Kukesit zhvilloj edicionin e dyte “Ne Preher te Gjallices” nen sponsorizinm e “Eurosig” me president Kadri Morinen.Gjithashtu u be promovimi I librit te ri “Ne Letren e Fundit” te autorit Lulzim Hajdari , ku mbatjten fjalen e tyre recensenti Nexhat Rexha dhe redaktori Arsim Halili .

Moren pjese ne kete edicion mbi 50 konkurente nga Kosova , Kukesi , Tropoja , Hasi ,Mirdita , Durresi dhe Peshkopia .

Cmimi I pare ju dha shkrimtarit Agim Bajrami

Cmimi I dyte – Bledar Tafaj dhe Teuta Anif Muji

Cmimi I trete- Izet Abdyli , Arsim Halili dhe Bukurie Bucpapaj

Cmimi frymezues mbi preher te Gjallices – Trandafile Molla

Cmimi – “Kroi Tan Zot” – Eduart Mata

Cmimi talenti I ri – Klark Morinaj

Pas ketij aktiviteti me kenge dhe valle dhe ndarje mirnjohjesh per te pranishmen u shtrue edhe nje drake

Ne te ardhmen te tere poezite konkuruse do te permblidhen ne botimin e nje almanaku te vecante.

Kjo qe nje pasqyrim I punes se mire te lidhjes se shkrimtareve dhe artisteve  kuksian dhe ne vecanti te kryetares qe drejton me mjaft pergjegjesi nga Vera Istrefaj.

Ibrahim Hjadarmataj

Kryetar I OJF Arsimtareve

Nr. Tel. – 0692469145

e-mail-ibrahimhajdarmataj@yahoo.com(Vota: 0)

Komentoni
Komenti:


Gallery

Pëllumb Gorica: Magjia e bukurive të nëntokës sulovare
Fotaq Andrea: Një vështrim, një lot, një trishtim – o Zot sa pikëllim!
Pëllumb Gorica: Grimca kënaqësie në Liqenin e Komanit
Shkolla Shqipe “Alba Life” festoi 7 Marsin në Bronx
Kozeta Zylo: Manhattani ndizet flakë për Çamërinë Martire nga Rrënjët Shqiptare dhe Diaspora