E shtune, 20.04.2024, 03:08 PM (GMT+1)

Faleminderit

Arbana Xharra: Pushoi njëra nga zemrat, pa rrahjet e së cilës liria e Kosovës ende nuk do të kishte filluar

E merkure, 23.03.2022, 09:42 PM


Arbana Xharra:

Pushoi njëra nga zemrat, pa rrahjet e së cilës liria e Kosovës ende nuk do të kishte filluar. Madeleine Albright ishte dhe do të mbetet përjetësisht njëra nga miket më të mëdha që pati ndonjëherë populli i Kosovës. Ajo  në etapa tejet dramtike të ekzistencës tonë, atëherë kur ndaj nesh ushtrohej etno- e gjenocid - menaxhoi komplet diplomacinë botërore në atë mënyrë që Kosova patjetër të bëhej shtet i pavarur. Pusho në paqe – engjulli i Kosovës dhe shqiptarëve. Humbje që dhemb shumë.(Vota: 4 . Mesatare: 5/5)

Komentoni
Komenti:


Gallery

Pëllumb Gorica: Magjia e bukurive të nëntokës sulovare
Fotaq Andrea: Një vështrim, një lot, një trishtim – o Zot sa pikëllim!
Pëllumb Gorica: Grimca kënaqësie në Liqenin e Komanit
Shkolla Shqipe “Alba Life” festoi 7 Marsin në Bronx
Kozeta Zylo: Manhattani ndizet flakë për Çamërinë Martire nga Rrënjët Shqiptare dhe Diaspora