E hene, 15.04.2024, 08:15 AM (GMT+1)

Editorial » Latifi

Blerim Latifi: Çfarë nate e trishtume!

E premte, 26.11.2021, 10:24 PM


Blerim Latifi:

Çfarë nate e trishtume! Mizore. Tragjike. E papërjetume që nga përfundimi i luftës. Një monstrum i zë pritë autobusit me nxënës dhe shkrepë breshëri automatiku mbi ta. Sa shumë fëmijë të vrarë nga plumbat ka varrosur ky popull në të kaluarën. Janë të panumërt. Kush do ta besonte se tash në liri do të na ndodhte përsëri të shohim jetë nxënësish të këputura në mes nga plumbat. Kush mund të jetë terroristi që kreu mizorinë e sontme? Shteti duhet të na japë përgjigjjen sa më parë që është e mundur. Ky krim terrorist nuk guxon të mbetet pa drejtësi.(Vota: 2 . Mesatare: 5/5)

Komentoni
Komenti:


Gallery

Pëllumb Gorica: Magjia e bukurive të nëntokës sulovare
Fotaq Andrea: Një vështrim, një lot, një trishtim – o Zot sa pikëllim!
Pëllumb Gorica: Grimca kënaqësie në Liqenin e Komanit
Shkolla Shqipe “Alba Life” festoi 7 Marsin në Bronx
Kozeta Zylo: Manhattani ndizet flakë për Çamërinë Martire nga Rrënjët Shqiptare dhe Diaspora