E merkure, 28.02.2024, 10:19 PM (GMT)

Mendime » Radovani

Fritz Radovani: Populli shqiptar s'ka demokraci?!

E merkure, 13.10.2021, 05:19 PM


Nga Fritz RADOVANI:

VIRUSI  PYET  A  E  DINI  PSE:

POPULLI  SHQIPTAR  S’KA KURR DEMOKRACI?!

Pa fshij nga e kaluemja dhe e sotmja e zezë diktatorët terrorista e vrastarë, e tiranët barbar dhe masakruesit e pashoq të Sigurimit të gjakosun të shtetit komunist,  që kanë mbi 80 vjet që vrasin e zhdukun të pafajshem,  e që me masken e “rilindjes komuniste”, po vorfnojnë Popullin; e po e shfarosin edhe Rininë Shqiptare nga Atdheu! Shqipnia asht kthye në një vend skami dhe korrupsioni nder ma të mbrapambetunit e Europës. Pastroni pusat e zezë të qeverisjes neokomuniste, të presidencës dhe parlamentit dhe, të asaj që thirret padrejtësisht “drejtësi”... Asnjë agjent i Sigurimit të shtetit nuk duhet me kenë në asnjë detyrë shtetnore.., por, as roje apo ujitës i kopshtijeve të drogës!..

Mendoni pak se kudo që veni kamben, shkelni mbi një n’ ato qinda e mija gropa pa Emen, që vrau diktatori!

Janë mbi 45.000 të vramë e t’ zhdukun të Pafajshem!

Zhdukni nga fletët e së kaluemes së historisë emnat e diktatorëve t' asaj kohe barbare e vrastare të pashoqe e, mos njollosni faqet e lavdishme të Historisë së të Madhit  GJERGJ KASTRIOTIT - SKENDERBEUT!

Pa dënue t’ kaluemen komuniste S’KA DEMOKRACI!

Melbourne, 7 Tetor 2021.(Vota: 0)

Komentoni
Komenti:


Gallery

Pëllumb Gorica: Magjia e bukurive të nëntokës sulovare
Fotaq Andrea: Një vështrim, një lot, një trishtim – o Zot sa pikëllim!
Pëllumb Gorica: Grimca kënaqësie në Liqenin e Komanit
Shkolla Shqipe “Alba Life” festoi 7 Marsin në Bronx
Kozeta Zylo: Manhattani ndizet flakë për Çamërinë Martire nga Rrënjët Shqiptare dhe Diaspora