E enjte, 08.06.2023, 03:11 AM (GMT+1)

Kulturë » Keka

Gjon Keka: Medalja me figurën e Kastriotit e vitit 1917

E shtune, 09.01.2021, 06:44 PM


Medalja me figurën e Gjergj Kastriotit - Skënderbeut, e vitit 1917.(Vota: 1)

Komentoni
Komenti:

Artikuj te tjere

Gjon Keka: Raca e vjetër e qenit iliro-arbëror Gjon Keka: Në antikë arbërorët quheshin Ilirë Gjon Keka: Gjergj Kastrioti një pishtar i vetmuar i Arbërisë europiane Gjon Keka: Arbëria doli më shumë në dritë në kohën e Shtetit të Arbërit në krye me Gjergj Kastriotin Gjon Keka: Para veprës së Barletit është shkruar në kronikën e vitit 1485 për Skënderbeun Gjon Keka: Bashkëbisedim i rrallë në mes të Skënderbeut dhe Donikës Gjon Keka: 28 Nëntori 1443 ditë e Lirisë dhe rikthimit te rrënjët europiane të Arbërisë Gjon Keka: Gravurë e rrallë e Skënderbeut dhe Donika Kastriotit Gjon Keka: Gjergj Kastrioti në mesin e Friedrich III, Prinz Eugen dhe shumë gjeneralëve të famshëm Gjon Keka: Dita e 28 Nëntorit ditë e dritës dhe zgjimit kombëtar Gjon Keka: Përkrenarja dhe armët e Gjergj Kastriotit në syrin e studiuesve europian Gjon Keka: Një Shtëpi e një fisniku pellazg Gjon Keka: Historia e gjuhës dhe artit të shkrimit Gjon Keka: Kush e ndryshon historinë e popullit të tij - mallkon vetëveten Gjon Keka: Gjergj Kastrioti - Për hir të Qiellit! Ndërsa ka ende kohë, na vini në ndihmë!” Gjon Keka: Gjergj Kastrioti është fjalëkalimi i njohjes së historisë së Arbërisë europiane Gjon Keka: Ja pse Gjergj Kastrioti u nderua si një hyjni i Arbërisë dhe Europës Gjon Keka: Ramon d’Ortafa ai që bëri monedhat tregëtare të Shtetit të Arbërit me autorizim të Gjergj Kastriotit Gjon Keka: Pse Gjergj Kastrioti është kaq i rëndësishëm për ne si komb?! Gjon Keka: Marreveshja e 4 Shtatorit ne Washington eshte ne dobi te rajonit per te ecur perpara

Gallery

Pëllumb Gorica: Magjia e bukurive të nëntokës sulovare
Fotaq Andrea: Një vështrim, një lot, një trishtim – o Zot sa pikëllim!
Pëllumb Gorica: Grimca kënaqësie në Liqenin e Komanit
Shkolla Shqipe “Alba Life” festoi 7 Marsin në Bronx
Kozeta Zylo: Manhattani ndizet flakë për Çamërinë Martire nga Rrënjët Shqiptare dhe Diaspora