E merkure, 21.02.2024, 11:24 AM (GMT)

Kulturë

Sevdail Hyseni: Lugina elektorale

E shtune, 09.01.2021, 11:28 AM


Satirike

Lugina elektorale

Presheva n’këtë vit

Po fillon më ndryshe,

Nga trashtë e Sulës

N’qumësht dallëndyshe!

Me fjalë e fraza t’thata

Nuk çelin premtimet,

Më sa Ramë tullacit

A i dalin qimet?!

Ku mbeti reciprociteti

Rezolutë e Konsullatë,

Si dhe ai farë Fondi

Me xhepat e thatë?!

Në çdo palë zgjedhje

Një Marrëveshje e re,

Ç’e do kur këndesi

Nuk po na bënë ve!

S’është hera e parë

Me këtë retorikë,

-Si dhelpra pas dashit

Deri n’Selanik…. !

Sevdail Hyseni

(Karikatura nga interneti e përpunuar)(Vota: 0)

Komentoni
Komenti:


Gallery

Pëllumb Gorica: Magjia e bukurive të nëntokës sulovare
Fotaq Andrea: Një vështrim, një lot, një trishtim – o Zot sa pikëllim!
Pëllumb Gorica: Grimca kënaqësie në Liqenin e Komanit
Shkolla Shqipe “Alba Life” festoi 7 Marsin në Bronx
Kozeta Zylo: Manhattani ndizet flakë për Çamërinë Martire nga Rrënjët Shqiptare dhe Diaspora