E hene, 15.04.2024, 05:52 PM (GMT+1)

Kulturë

Sevdail Hyseni: Kthimi i maskave

E diele, 25.10.2020, 09:12 AM


Satirike

Kthimi i maskave

Prapë kthehen maskat

Më fort se dikur...

Kësaj radhe me ethe

Shtatë pashë nën lëkurë!

Deri tani të shkretat

I mbajtëm për s’mbari,

Por, nga sot e tutje

Sa për shpirt gomari!

Në luftë me virusin

Po duket efekti,

Me vdekje njerëzore

U mbush kontinenti!

N’ rrugën me kthesa

Ndodhin befasitë,

Maskat pa fytyrë

Vjedhin pasuritë!

N’shtetin e thesarit

Më të ri në botë,

Vidhen milionat

Me gjithë kasafortë!

Sevdail Hyseni

(Karikatura marrë nga interneti)(Vota: 0)

Komentoni
Komenti:


Gallery

Pëllumb Gorica: Magjia e bukurive të nëntokës sulovare
Fotaq Andrea: Një vështrim, një lot, një trishtim – o Zot sa pikëllim!
Pëllumb Gorica: Grimca kënaqësie në Liqenin e Komanit
Shkolla Shqipe “Alba Life” festoi 7 Marsin në Bronx
Kozeta Zylo: Manhattani ndizet flakë për Çamërinë Martire nga Rrënjët Shqiptare dhe Diaspora