E marte, 16.04.2024, 04:24 PM (GMT+1)

Kulturë

Jusuf Zenunaj: Xhamia në kryeqytet

E merkure, 22.07.2020, 08:00 PM


Jusuf Zenunaj

XHAMIA NË KRYEQYTET

Fjala e myftiut

në fund të Ramazanit,

përkrahur nga Sultan Erdogani

e fortë si tufani !.

Xhami të madhe

do të ndërtojë BIK-u

se e vjetra

prej dore " i iku" ?!

Mbushur plot shiringa,

plehra e pushues endacak

bashkë me trupshiturat

ditë e natë.

Në xhaminë e re

do të thirret EZANI,

kështu duan Tërnave

bashkë me Erdoganin....

J.Z. 14 korrik 2017(Vota: 0)

Komentoni
Komenti:


Gallery

Pëllumb Gorica: Magjia e bukurive të nëntokës sulovare
Fotaq Andrea: Një vështrim, një lot, një trishtim – o Zot sa pikëllim!
Pëllumb Gorica: Grimca kënaqësie në Liqenin e Komanit
Shkolla Shqipe “Alba Life” festoi 7 Marsin në Bronx
Kozeta Zylo: Manhattani ndizet flakë për Çamërinë Martire nga Rrënjët Shqiptare dhe Diaspora