E marte, 23.04.2024, 10:50 PM (GMT+1)

Kulturë

Gjon Keka: Potret i panjohur i Gjergj Kastriotit

E diele, 19.07.2020, 11:04 AM


Potret i panjohur i Gjergj Kastriotit në të cilën shkruan si vijon:

„Gjergj Kastrioti (Skënderbeu) -Mbreti dhe Duka trim, i fuqishëm e me famë botërore i Arbërisë dhe Epirit i cili jetoi në vitin 1444 ...“

[Ky portret gjendet edhe në një nga Librat e mi të botuar, me referencat:H.F.,1805; H.A.B.W.](Vota: 0)

Komentoni
Komenti:


Gallery

Pëllumb Gorica: Magjia e bukurive të nëntokës sulovare
Fotaq Andrea: Një vështrim, një lot, një trishtim – o Zot sa pikëllim!
Pëllumb Gorica: Grimca kënaqësie në Liqenin e Komanit
Shkolla Shqipe “Alba Life” festoi 7 Marsin në Bronx
Kozeta Zylo: Manhattani ndizet flakë për Çamërinë Martire nga Rrënjët Shqiptare dhe Diaspora