E premte, 24.05.2024, 10:45 AM (GMT+1)

Kulturë

Sevdail Hyseni: "Vera" pandemike!

E diele, 19.07.2020, 08:42 AM


Satirike

"Vera" pandemike!

Këtë vit pushimet na shkuan për lesh,

Nuk na lë Virusi qejfi t'na buzëqeshë!

Po ikën dhe vera pa dasma dhe gëzime,

As mërgimtarët nuk vijnë për pushime!

S'u kënaqëm me stinën e bukur të vitit,

Mbroju nga dënimet, kujdes prej Kovidit!

U bëmë me dy "gërba" nga para dhe pas,

Prej gjitha të këqijave hajde e mos plas!

Deri kur të ndarë n'distancë e me maska?

Për t'na shpërblyer me rregulla dhe masa!

Sevdail Hyseni(Vota: 0)

Komentoni
Komenti:


Gallery

Pëllumb Gorica: Magjia e bukurive të nëntokës sulovare
Fotaq Andrea: Një vështrim, një lot, një trishtim – o Zot sa pikëllim!
Pëllumb Gorica: Grimca kënaqësie në Liqenin e Komanit
Shkolla Shqipe “Alba Life” festoi 7 Marsin në Bronx
Kozeta Zylo: Manhattani ndizet flakë për Çamërinë Martire nga Rrënjët Shqiptare dhe Diaspora