E hene, 04.12.2023, 12:50 PM (GMT)

Kulturë

Sevdail Hyseni: Ndihma

E shtune, 04.01.2020, 11:00 AM


Satirike

NDIHMA...

Një ditë vikendi

Dalin në park,

Gjyshi me nipin

Të çmallen pak!

Për veç mrekullive

Ç'të kapin sytë,

Dy qenë endacakë

Promovojnë marritë!

I hip njëri-tjetrit

Sikur me rrëmbim,

E kanë me nder jush

Kohën për çiftim!

E pyet nipi Gjyshin:

Çfarë bëjnë o Bablok?

- E ndihmon të ligun

Sepse e ka shok!

Po e bart në shpinë

- Si the e ndihmon?!

Kurse ai nga prapa

Me afsh e pallon!!!

Sevdail Hyseni(Vota: 0)

Komentoni
Komenti:


Gallery

Pëllumb Gorica: Magjia e bukurive të nëntokës sulovare
Fotaq Andrea: Një vështrim, një lot, një trishtim – o Zot sa pikëllim!
Pëllumb Gorica: Grimca kënaqësie në Liqenin e Komanit
Shkolla Shqipe “Alba Life” festoi 7 Marsin në Bronx
Kozeta Zylo: Manhattani ndizet flakë për Çamërinë Martire nga Rrënjët Shqiptare dhe Diaspora