E shtune, 22.06.2024, 04:20 PM (GMT+1)

Kulturë

Jusuf Zenunaj: Pisa s'ishim

E diele, 15.12.2019, 11:11 AM


PISA S'ISHM

"Pisa s'ishim , tash u bëmë"

këto fjalë shpejt moren dhenë !

Të tretët nga fundi në renditje;

dija jonë kaq shumë " u ngrite"!?

Vallë, këtë çelës kush e gjeti ,

në çdo qytet Universiteti? !

Sikur gjeli nën hije të manit,

buza i varet politikanit.

Sikur era në maje tê Tomorit

shpejt merr titullin e doktorit,

Nga janari në muajin gusht,

bëhet prof. - ligjërues !

J.Z. , më 5 dhjetor 2019(Vota: 0)

Komentoni
Komenti:


Gallery

Pëllumb Gorica: Magjia e bukurive të nëntokës sulovare
Fotaq Andrea: Një vështrim, një lot, një trishtim – o Zot sa pikëllim!
Pëllumb Gorica: Grimca kënaqësie në Liqenin e Komanit
Shkolla Shqipe “Alba Life” festoi 7 Marsin në Bronx
Kozeta Zylo: Manhattani ndizet flakë për Çamërinë Martire nga Rrënjët Shqiptare dhe Diaspora