E shtune, 10.06.2023, 11:33 AM (GMT+1)

Kulturë » Keka

Gjon Keka: Stema e familjes Engjëlli

E shtune, 15.10.2016, 11:29 AM


Stema e familjes Engjëlli, prej nga edhe vinte ipeshkvi, këshilltari dhe sekretari i shtetit të Abërit Pal Engjëlli,

nga kronikat e vitit 1670.(Vota: 0)

Komentoni
Komenti:


Gallery

Pëllumb Gorica: Magjia e bukurive të nëntokës sulovare
Fotaq Andrea: Një vështrim, një lot, një trishtim – o Zot sa pikëllim!
Pëllumb Gorica: Grimca kënaqësie në Liqenin e Komanit
Shkolla Shqipe “Alba Life” festoi 7 Marsin në Bronx
Kozeta Zylo: Manhattani ndizet flakë për Çamërinë Martire nga Rrënjët Shqiptare dhe Diaspora