E enjte, 13.06.2024, 10:13 PM (GMT+1)

Kulturë

Gjon Keka: Frytet e pushtuesit osman

E shtune, 04.06.2016, 03:28 PM


Frytet e pushtuesit osman ne trojet arbnore:

Injorance,

Mohim identiteti,

helmim ideologjik,

Prapambetje,...

Ndalim te gjuhes me ligj,

Shkeputje nga familja europiane,

Xhamizimi dhe hamamizimi,

Gjenocidi ndaj popullit arbnor,

Debimi i popullates nga trojet e tij etj, etj.

Dhe prap pas gjithe ketyre disa mbetje e duan "baben", disa mohues kane lidhe vellazeri me turq, disa te tjere po t'u thuash te verteten per pushtimin barbar osman te shpallin armik etj.(Vota: 0)

Komentoni
Komenti:


Gallery

Pëllumb Gorica: Magjia e bukurive të nëntokës sulovare
Fotaq Andrea: Një vështrim, një lot, një trishtim – o Zot sa pikëllim!
Pëllumb Gorica: Grimca kënaqësie në Liqenin e Komanit
Shkolla Shqipe “Alba Life” festoi 7 Marsin në Bronx
Kozeta Zylo: Manhattani ndizet flakë për Çamërinë Martire nga Rrënjët Shqiptare dhe Diaspora