E premte, 24.05.2024, 11:47 PM (GMT+1)

Kulturë

Gjon Keka: Shqipëria në hartën e vitit 1591

E marte, 15.07.2014, 08:27 PM


Harta e vitit 1591 e gjeografit dhe kartografit fleman Abraham Ortelius, ne kete harte mund te shihen edhe vendbanimet e njohura te Shqiperise- Epirit- Maqedonise.(Vota: 1)

Komentoni
Komenti:


Gallery

Pëllumb Gorica: Magjia e bukurive të nëntokës sulovare
Fotaq Andrea: Një vështrim, një lot, një trishtim – o Zot sa pikëllim!
Pëllumb Gorica: Grimca kënaqësie në Liqenin e Komanit
Shkolla Shqipe “Alba Life” festoi 7 Marsin në Bronx
Kozeta Zylo: Manhattani ndizet flakë për Çamërinë Martire nga Rrënjët Shqiptare dhe Diaspora