E diele, 14.04.2024, 11:49 PM (GMT+1)

Shtesë » Video

Tv Alba Life: Nxitja e bashkepunimit ndermjet Diaspores dhe Autoriteteve qendrore dhe Vendore te Shqiperise

E shtune, 07.01.2012, 05:42 PM


TV ALBA LIFE New York transmetoi ne kanalin 35 kroniken per konferencen me teme: “Nxitja e bashkepunimit ndermjet Diaspores dhe Autoriteteve qendrore dhe Vendore te Shqiperise, e cila u organizua nga Konsullata e Pergjithshme ne New York e udhehequr nga z.Dritan Mishto dhe Organizata Nderkombetare e Migracionit.

Konferenca i zhvilloi punimet ne Manhattan. 

 

Te interesuarit mund ta shikojne programin ne kete lidhje ne youtube:

 

http://www.youtube.com/watch?v=B7wQ9C-Dfws&feature=related

 

Ju faleminderit per vemendjen,

 

Qemal Zylo, Ph.D Candidate

Alba Life Inc/President/ Producer

website: www.albalife.org

E-mail: qzylo@albalife.org

            qzylo@hotmail.com

 

Phone:             (917) 209 8150  

 (Vota: 7 . Mesatare: 5/5)

Komentoni
Komenti:

Video

Qazim Menxhiqi: Niset trimi për kurbet


Gallery

Pëllumb Gorica: Magjia e bukurive të nëntokës sulovare
Fotaq Andrea: Një vështrim, një lot, një trishtim – o Zot sa pikëllim!
Pëllumb Gorica: Grimca kënaqësie në Liqenin e Komanit
Shkolla Shqipe “Alba Life” festoi 7 Marsin në Bronx
Kozeta Zylo: Manhattani ndizet flakë për Çamërinë Martire nga Rrënjët Shqiptare dhe Diaspora