E premte, 19.04.2024, 06:56 AM (GMT+1)

Shtesë » Video

Migjeni/ Aktivitete për 100-vjetorin e lindjes

E diele, 20.11.2011, 08:18 PM


Seri aktivitetesh në përkujtim të njërës prej figurave  më të shquara në letërsinë shqipe, që i kaloi gjithë kufijtë kohorë

 

100-vjetori i lindjes së Migjenit u shoqërua me një seri aktivitetesh në përkujtim të njërës prej figurave më të shquara në letërsinë shqipe, që i kaloi të gjithë kufijtë kohorë.

 

Në një material të përgatitur, ne patëm mundësi të pasqyronim disa nga eventet e zhvilluara në kryeqytet duke sjellë dhe reflektime të ndryshme mbi ndikimin që përcjell edhe sot e kësaj dite ai që është konsideruar në kohë si poetit i mjerimit.

 (Vota: 1)

Komentoni
Komenti:


Gallery

Pëllumb Gorica: Magjia e bukurive të nëntokës sulovare
Fotaq Andrea: Një vështrim, një lot, një trishtim – o Zot sa pikëllim!
Pëllumb Gorica: Grimca kënaqësie në Liqenin e Komanit
Shkolla Shqipe “Alba Life” festoi 7 Marsin në Bronx
Kozeta Zylo: Manhattani ndizet flakë për Çamërinë Martire nga Rrënjët Shqiptare dhe Diaspora