E marte, 18.06.2024, 01:07 PM (GMT+1)

Shtesë » Video

RTK: Debati i plotë rreth Mësimbesimit, Mbulesës dhe Xhamisë

E diele, 18.09.2011, 04:17 PM


Për të diskutuar për këto dhe qëndrimet e shoqërisë kosovare për dilemat e shtruara gjatë javëve të fundit, Muhamet Hajrullahu ka ftuar:

 

Sabri Bajgora, Kryeimam i Kosovës nga Bashkësia Islame;

 

Gëzim Kelmendi, deputet nga Partia e Drejtësisë në Kuvendin e Kosovës;

 

Ismajl Hasani, Sociolog i religjionit;

 

Teuta Sahatqija, deputete nga Lidhja Demokratike e Kosovës në Kuvendin e Kosovës;

 

Halil Matoshi, analist;

 

Blerim Latifi, ligjërues i filozofisë politike në UP dhe këshilltar i kryeministrit(Vota: 4 . Mesatare: 5/5)

Komentoni
Komenti:


Gallery

Pëllumb Gorica: Magjia e bukurive të nëntokës sulovare
Fotaq Andrea: Një vështrim, një lot, një trishtim – o Zot sa pikëllim!
Pëllumb Gorica: Grimca kënaqësie në Liqenin e Komanit
Shkolla Shqipe “Alba Life” festoi 7 Marsin në Bronx
Kozeta Zylo: Manhattani ndizet flakë për Çamërinë Martire nga Rrënjët Shqiptare dhe Diaspora