E marte, 21.05.2024, 11:19 PM (GMT+1)

Shtesë » Video

Rrëfimi/ 94-vjeçari: Si i shërbeja Gjergj Fishtës

E shtune, 19.11.2011, 08:58 PM


Asokohe vetëm një 12-vjeçar, kujtimet e takimit të Muhamet Aliajt me Gjergj Fishtën vijnë për herë të parë në ABC News

 

Një rrëfim i rrallë i takimit me At Gjergj Fishtën vjen nga një 94 vjeçar nga Shkodra, i cili për tri vite me radhë i shërbeu kafenë njërës prej figurave më të njohura të letërsisë shqipe.

 

Asokohe 12-vjeçar, kujtimet e takimit të Muhamet Aliajt me Gjergj Fishtën, vijnë për herë të parë.

 

Në një material të zgjeruar, përgatitur nga “ABC News”, keni mundësi të ndiqni dhe të tjera rrëfime të veçanta mbi figurën e njohur shqiptare, për atë që është konsideruar Homeri i Shqipërisë ...(Vota: 11 . Mesatare: 5/5)

Komentoni
Komenti:


Gallery

Pëllumb Gorica: Magjia e bukurive të nëntokës sulovare
Fotaq Andrea: Një vështrim, një lot, një trishtim – o Zot sa pikëllim!
Pëllumb Gorica: Grimca kënaqësie në Liqenin e Komanit
Shkolla Shqipe “Alba Life” festoi 7 Marsin në Bronx
Kozeta Zylo: Manhattani ndizet flakë për Çamërinë Martire nga Rrënjët Shqiptare dhe Diaspora