E premte, 24.05.2024, 12:00 PM (GMT+1)

Shtesë » Video

Marie Kraja/ Jeta e ikonës së skenës operistike

E diele, 20.11.2011, 08:22 PM


E bija e Artistes së Popullit, që vetëm pak ditë më parë ka patur 100-vjetorin e lindjes, tregon detaje interesante ...

 

Artistja e Popullit, Marije Kraja, vetëm pak ditë më parë ka patur 100-vjetorin e lindjes.

 

E bija e saj, Inis Kraja, në një intervistë për “ABC News” tregon detaje interesante rreth jetës artistike të ikonës së skenës operistike shqiptare, Marie Kraja.

 

Ajo ka interpretuar në operën e parë shqiptare “Mrika”.

 

Në specialen e përgatitur nga “ABC News”, ju do keni mundësi të mësoni miqësitë e Marije Krajës si dhe jetën e saj artistike mes Austrisë dhe Shqipërisë.

 (Vota: 1)

Komentoni
Komenti:


Gallery

Pëllumb Gorica: Magjia e bukurive të nëntokës sulovare
Fotaq Andrea: Një vështrim, një lot, një trishtim – o Zot sa pikëllim!
Pëllumb Gorica: Grimca kënaqësie në Liqenin e Komanit
Shkolla Shqipe “Alba Life” festoi 7 Marsin në Bronx
Kozeta Zylo: Manhattani ndizet flakë për Çamërinë Martire nga Rrënjët Shqiptare dhe Diaspora